Wisła Płock po czterech meczach bez zwycięstwa wreszcie wygrała. W spotkaniu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Nafciarze pokonali przed własną publicznością drużynę Piasta Gliwice 1:0 po bramce w końcówce konfrontacji.

Tomasz Rosiński

PAP
/ Leszek Szymański
/ Na zdjęciu: Michał Chrapek (z lewej) i Davo (z prawej)

W roli faworyta do piątkowej rywalizacji przystępowała Wisła, która zajmowała trzecie miejsce w tabeli, ale w ostatnich czterech meczach poniosła 3 porażki i 1 spotkanie zremisowała. Natomiast Piast przed konfrontacją w Płocku plasował się na 14. pozycji z 11 punktami na koncie.

Od początku potyczki swój styl gry starali się narzucić gospodarze, którzy mieli przewagę optyczną. Nafciarze atakowali przede wszystkim prawym skrzydłem, na którym nieźle poczynał sobie Mateusz Lewandowski.

W 15. minucie meczu bardzo groźny, płaski strzał oddał Łukasz Sekulski, ale Frantisek Plach zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Po chwili celnie uderzał Davo, lecz tym razem Plach pewnie złapał futbolówkę.

Zespół z Gliwic najlepszą okazję do zdobycia bramki miał pod koniec pierwszej połowy zawodów, kiedy to nieźle główkował Jorge Felix, zaś piękną interwencją popisał się Krzysztof Kamiński. Ostatecznie przed przerwą nie padł żaden gol.

Po zmianie stron wciąż przeważała Wisła Płock, ale w jej szeregach zawodziła skuteczność. W innym wypadku płocka ekipa prowadziłaby po godzinie rywalizacji z Piastem Gliwice.

W 77. minucie urazu bez kontaktu z przeciwnikiem nabawił się czołowy zawodnik gliwickiego zespołu, czyli Damian Kądzior, który musiał opuścić boisko.

Podopieczni Pavola Stano tego dnia nie mieli też szczęścia, ponieważ w końcowych fragmentach batalii uderzeniem sprzed pola karnego w słupek trafił rezerwowy Filip Lesniak.

Jak się później okazało, co się odwlecze, to nie uciecze. Wiślacy ambitnie walczyli do samego końca o zwycięstwo i dopięli swego. Na finiszu spotkania Milan Kvocera przegrał co prawda pojedynek sam na sam z Frantiskiem Plachem, jednakże z dobitką pospieszył Marko Kolar, który zapewnił cenne trzy punkty swojej drużynie.