A A+ A++

Już wkrótce popularna aplikacja mObywatel zyska nowe funkcje. Jedną z nich będzie wyczekiwany moduł „stłuczka”, dzięki któremu kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą wzorów ani spisywać oświadczeń na miejscu kolizji. To jednak nie wszystkie zmiany, jakie nas czekają.

O tym, że trwają prace nad kolejnymi usprawnieniami aplikacji mObywatel, Ministerstwo Cyfryzacji informowało już pod koniec 2023 roku. Zgodnie z niedawnym komunikatem opublikowanym w mediach społecznościowych ministerstwa, wraz z początkiem kwietnia ruszyły pierwsze aktualizacje, które przynoszą ze sobą nowe usługi. Wśród są m.in. moduły pomocne dla pielęgniarek i położnych, pozwalające potwierdzać swoje uprawnienia zawodowe telefonem.

mObywatel – wkrótce ważna aktualizacja dla kierowców

To jednak nie wszystko. W najbliższych miesiącach aplikacja mObywatel zyska kilka nowych funkcji przeznaczonych dla kierowców. Jedną z nich będzie opracowywany wspólnie z towarzystwami ubezpieczeniowymi nowy moduł “stłuczka”. Umożliwi on zgłoszenie kolizji drogowej firmie ubezpieczeniowej bezpośrednio na miejscu zdarzenia, bez konieczności wzywania policji czy spisywania papierowych oświadczeń.

To bez wątpienia ważna wiadomość dla zmotoryzowanych. W skali roku na polskich drogach dochodzi do przeszło 360 tysięcy kolizji. Niemal zawsze takie zdarzenie wiąże się z dużym stresem dla biorących w nim udział osób. Chociaż sporo kierowców profilaktycznie wozi ze sobą stosowne oświadczenia przygotowane przez ubezpieczycieli, nierzadko ze względu na pośpiech i chaos, w ich wypełnieniu brakuje wielu kluczowych informacji. To z kolei w znaczący sposób wydłuża proces likwidacji szkody. Teraz, zamiast sporządzać protokół stłuczki na kartce, użytkownicy będą mogli to zrobić z poziomu mObywatela “weryfikując wzajemnie swoją tożsamość”. Dzięki współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi wypełniony protokół od razu trafiałby właśnie do tych firm.

Kiedy moduł “Stłuczka” pojawi się w mObywatelu?

Na obecną chwilę nie wiadomo jednak, kiedy nowy moduł zawita do aplikacji. Zapytany o to na początku roku wiceminister, zapowiedział, że powinno to nastąpić w drugiej połowie tego roku. Wciąż są bowiem prowadzone negocjacje z firmami ubezpieczeniowymi pod kątem opracowania wspólnego formularza.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIII liga: Energa Bałtyk Gdynia – MKS Władysławowo
Następny artykułNie udało się uratować szczeniaka z Radlina – dramatyczna walka z chorobą zakończona porażką