A A+ A++

Redakcje „Wysokich Obcasów” – tygodnika, serwisu Wysokieobcasy.pl oraz miesięcznika „Wysokie Obcasy Extra” będą mieć nową naczelną. Od 1 grudnia 2022 r. będzie nią Monika Tutak-Goll. To dziennikarka i redaktorka, związana z marką „Wysokie Obcasy” od ponad 12 lat.

Redakcja „Gazety Wyborczej” zdecydowała w listopadzie 2022 r. o powołaniu Moniki Tutak-Goll na stanowisko szefowej jej flagowej marki dla ambitnych, ciekawych świata czytelniczek – „Wysokich Obcasów”. Objęcie przez nią sterów wszystkich redakcji marki – tygodnika, serwisu Wysokieobcasy.pl i miesięcznika „Wysokie Obcasy Extra” nastąpi 1 grudnia br.

– Monika Tutak-Goll jest bardzo doświadczoną redaktorką, której pomysły i feministyczna wrażliwość stoją za wieloma sukcesami „Wysokich Obcasów” w ostatnich latach– wyjaśnia Aleksandra Sobczak, zastępczyni redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” i szefowa Wyborcza.pl.– Zdecydowaliśmy się powierzyć Monice markę bardzo silną misyjnie i biznesowo, bo widzimy, że jest jej oddana całym sercem. Za wyborem Moniki stoją też jej cechy charakteru – to osoba, która szanuje ludzi i jest wierna wartościom bliskim całej „Wyborczej”. A przy tym zespół „Wysokich Obcasów” ceni Monikę i darzy ją zaufaniem – to dla mnie bardzo istotne kryterium przy wyborze nowej szefowej tej marki.

– „Wysokie Obcasy” i „Wysokie Obcasy Extra” to wyjątkowa społeczność wiernych czytelniczek i czytelników oraz świetny zespół, złożony z wybitnych osobowości. Wyznajemy te same wartości, więc jestem przekonana, że mamy dobrą relację opartą na wzajemnym zaufaniu. Zrobię wszystko, by go nie zawieść – mówi Monika Tutak-Goll. – Od wielu lat tworzymy także Wysokieobcasy.pl – reagujący na wydarzenia, wiarygodny serwis, który porusza tematy, jakich nie podejmują inne media i dociera tam, gdzie nie dostają się inni. Chciałabym, by naszej redakcji nigdy nie zabrakło tej odwagi i niezależności.

Monika Tutak-Goll to dziennikarka i redaktorka od 12 lat związana z „Wysokimi Obcasami”. Od 8 jest ich wicenaczelną – pracowała kolejno z Agnieszką Jucewicz, Pauliną Reiter, Ewą Wieczorek i Aleksandrą Klich. To absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, Gender Studies w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk oraz Polskiej Szkoły Reportażu w Instytucie Reportażu. Od lat zajmuje się prawami kobiet w Polsce.
Autorka książki dla dzieci „O mamie, która połknęła budzik”, współautorka antologii „Walka jest kobietą” oraz autorka książki „To nie deszcz, to ludzie” – wywiadu z Haliną Birenbaum, polsko-izraelską poetką, pisarką, Superbohaterką „Wysokich Obcasów”.

Poprzednia redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów” – Aleksandra Klich zdecydowała się zakończyć współpracę z Agorą.

„Wysokie Obcasy”to magazyn „Gazety Wyborczej” tworzony z myślą o wymagających czytelniczkach i czytelnikach. Można w nim przeczytać o ważnych tematach społecznych, sprawach codziennych i tych niezwykłych, a także poznać historie kobiet – również tych niekoniecznie znanych z pierwszych stron gazet. Wiele miejsca redakcja poświęca też tematowi rodzicielstwa. Tygodnik jest dostępny razem z sobotnim papierowym wydaniem „Gazety Wyborczej” i w aplikacji „Gazety Wyborczej”, a wszystkie teksty z magazynu ukazują się w serwisie Wysokieobcasy.pl.

„Wysokie Obcasy Extra”to ekskluzywny miesięcznik dla ambitnych, ciekawych świata i szukających inspiracji kobiet. Publikowane są w nim artykuły, wywiady, felietony, edytoriale modowe i urodowe. Magazyn dostępny jest także w formie cyfrowej – w aplikacji „Wyborczej”, w serwisie Wyborcza.pl lub Wysokieobcasy.pl. Więcej informacji o „Wysokich Obcasach Extra” można znaleźć w mediach społecznościowych – na Facebooku oraz Instagramie, gdzie profil miesięcznika śledzi już ponad 31 tys. osób.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNiemcy. Nastolatka nie żyje po ataku nożownika na uczennice. Zatrzymany to azylant z Erytrei
Następny artykułWiększość kadry Michniewicza już na wakacjach. Wrócili do Polski i minęli się z fanami na lotnisku