A A+ A++

W niedzielę o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza. Jak podaje policja, głosowanie w Warszawie przebiega spokojnie. Frekwencja w stolicy do godz. 12 wyniosła 13,92%.

– Jeżeli chodzi o kwestie rozpoczęcia głosowania, nie otrzymaliśmy żadnych informacji o zakłóceniu w żadnym z lokali wyborczych – poinformował na pierwszej wyborczej konferencji przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. Z kolei, jak dowiadujemy się z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji, w Warszawie doszło do zakłócenia ciszy wyborczej. Ale był to jeden, drobny incydent. 

Ponadto szef PKW wyraził nadzieje, że oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego poznamy – tak jak pięć lat temu – w poniedziałek o godzinie 15. Dodał również, że rezultaty z poszczególnych komisji mogą być podane do wiadomości publicznej nie wcześniej niż w niedzielę o godzinie 23. Wszystko to wynika z globalnej specyfiki wyborów. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSztuczna inteligencja przewiduje finał Euro. Hit nad hity
Następny artykułLN M: Kolejne zwycięstwo Niemców, Słowenia z trzema punktami