A A+ A++

Euro 2024 rozpocznie się już za niecały tydzień, a tytułu mistrzów Europy bronić będą Włosi. W finale w 2021 roku wygrali z Anglikami po serii rzutów karnych. Teraz faworytów do wygrania tytułu jest wielu, a wśród nich sztuczna inteligencja wskazuje pięć zespołów. Hiszpańskie “Mundo Deportivo” zapytało superkomputery również o to, kto zagra w finale.

Zobacz wideo Maja Strzelczyk wyznaje: Jestem romantyczką! Wierzę, że Euro będzie niezapomniane

Kto zagra w finale Euro 2024? Sztuczna inteligencja wskazała faworytów

Jeden z popularnych programów sztucznej inteligencji “ChatGPT” wskazuje, że głównych faworytów do wygrania Euro 2024 jest pięciu. Według sztucznej inteligencji największe szanse na triumf w turnieju mają Francja, Anglia, Hiszpania, Niemcy i Włochy. W tym zestawieniu dziwić może brak m.in. Portugalczyków i obecność Włochów, którzy nie są tak silni, jak trzy lata temu. 

“Mundo Deportivo” zapytało “OpenAI”, kto w takim razie zagra w wielkim finale turnieju w Niemczech. Odpowiedź raczej nie zaskakuje i wielu kibiców marzy, by zobaczyć właśnie taki mecz. Chodzi o ewentualne starcie Francja – Anglia, które sztuczna inteligencja wskazuje na najbardziej prawdopodobne. 

Francja na poprzednim Euro wygrała swoją grupę, ale niespodziewanie przegrała ze Szwajcarią po rzutach karnych już w 1/8 finału turnieju. Na mundialu w 2022 roku dotarła najdalej ze wszystkich zespołów z Europy i przegrała z Argentyną po rzutach karnych w finale. Teraz z Kylianem Mbappe na czele z pewnością ma jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą kadrę. 

Z kolei Anglicy na poprzednim Euro musieli uznać wyższość Włochów w finale, a na mundialu odpadła właśnie z Francją po porażce 1/2 w ćwierćfinale. Teraz znakomity Harry Kane i jego młodsi koledzy Phil Foden i Bukayo Saka z pewnością są jednym z najlepszych tercetów ofensywnych na świecie i mają spore szanse na finał turnieju. 

Oczywiście predykcje sztucznej inteligencji nie uwzględniają jeszcze ewentualnych kontuzji, problemów w reprezentacjach i formy podczas turnieju. Nie ma jednak wątpliwości, że Francja i Anglia mają prawdopodobnie najsilniejsze zespoły i wielu kibiców chciałoby zobaczyć właśnie taki mecz w wielkim finale. 

Do rozstrzygnięć na Euro 2024 zostało jeszcze sporo czasu, bo finał zaplanowano na 14 lipca. Mecz otwarcia między Niemcami a Szkocją odbędzie się dokładnie miesiąc wcześniej – w piątek 14 lipca o 21:00 na Allianz Arenie w Monachium. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBogaci Żydzi z Oregonu wycofują wsparcie dla Banku Żywności
Następny artykułWybory do PE: Tusk zagłosował w Warszawie, głosowanie przebiega bez incydentów