A A+ A++

Inwestycja w bezpieczeństwo to przede wszystkim nieustanne doposażanie jednostek OSP, których jest na terenie gminy szesnaście. To strażacy ochotnicy w razie potrzeby są zawsze do dyspozycji, a samorząd stara się ich jak najlepiej wyposażyć. W ciągu ostatnich lat do jednostek trafiły cztery nowe wozy ratowniczo-gaśnicze (Parzniewice, Bujny, Krężna, Krzyżanów).

Warto inwestować w strażaków, bo to oni – w razie potrzeby – są natychmiast gotowi do niesienia pomocy. I to nie tylko podczas pożarów czy wypadków drogowych, ale też wtedy, kiedy zaskakują nas inne zagrożenia (jak, chociażby niedawny COVID-19). To strażacy stają wtedy na pierwszej linii. A przecież robią to społecznie, poświęcając swój czas, a czasem i zdrowie – mówił Roman Drozdek wójt gminy Wola Krzysztoporska.

Remontowana i budowana jest też – potrzebna strażakom – infrastruktura (np. budowa garażu dla OSP Bogdanów czy OSP Krężna). Funkcję strażnic pełnią także remontowane i doposażane Domy Ludowe, przy których znajdują się strażackie garaże i pomieszczenia socjalne dla ochotników. Duże środki przeznaczane są też na szkolenia dla strażaków, bo żeby skutecznie nieść pomoc, potrzeba nie tylko sprzętu i umundurowania, ale także godzin treningów i szkoleń.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja skonfiskowała auto nietrzeźwemu kierowcy
Następny artykułPromocja na słuchawki bezprzewodowe Baseus WM01 dokanałowe, bezprzewodowe – za 49 zł (rabat 50 zł)