21-meczowa passa zwycięstw Igi Świątek dobiegła końca. W trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu doszło do niespodziewanej porażki Igi Świątek, liderki światowego rankingu. Jej rywalką była Julia Putincewa z Kazachstanu. Polka wygrała pierwszy set 6:3, ale w kolejnych dwóch nie miała nic do powiedzenia, przegrywając 1:6, 2:6.

Polka prezentowała się świetnie na Wimbledonie, mimo że przed turniejem SW19 nie rozegrała ani jednego turnieju przygotowawczego na trawie. Była to dla niej nowość, ponieważ zazwyczaj starała się rozegrać przynajmniej jeden turniej. Okazało się, że był to dobry wybór, ale z pewnością przyczyniły się do tego jej cechy. Trawa nie jest jej najlepszą nawierzchnią, ponieważ nie ma wysokiej sprężystości mączki.

Warto wspomnieć o niecodziennej sytuacji na początku drugiego seta, kiedy to hałas na korcie zaczął przeszkadzać zawodniczkom. Okazało się, że była to ulewa nad Wimbledonem, która sprawiała, że krople deszczu uderzały w dach obiektu. Na szczęście sytuacja szybko została opanowana. Następna rywalka Kazaszki będzie Łotyszka Jelena Ostapenko.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News