A A+ A++

Naukowcy, którzy badali megalityczne kręgi odkryli masowo występujące magnetyczne anomalie w pobliżu jednego z najlepiej zachowanych kamiennych kręgów znajdujących się na północnym zachodzie Szkocji, w obrębie archipelagu Hebrydów Zewnętrznych. 

Starożytne megalityczne kamienne kręgi zostały zbudowane tysiące lat temu. Te tajemnicze konstrukcje od setek lat zastanawiają badaczy i miłośników historii. Tym bardziej zaskakuje to, że gdy za badania jednego z głównych kamiennych kręgów zwanych Stojącymi Kamieniami Calanais, znajdującymi się na wyspie Lewis, zabrali się naukowcy, to odkryto tam ogromną anomalię magnetyczną.

Została ona ustalona podczas poszukiwania kolejnych pozostałości po starożytnych kręgach, które mogły pozostawać ukryte w okolicznej trawie. Naukowcy byli zdumieni wynikami badań i musieli poszukiwać rozwiązania dla tej dziwnej anomalii. Oczywiście nie brano pod uwagę magicznego oddziaływania megalitów, tylko zasugerowano bardziej racjonalne wytłumaczenie.

Stwierdzono, że magnetyczne odchylenia mogą mieć związek z wyładowaniami atmosferycznymi, piorunami, które uderzały w to miejsce. Naukowcy twierdzą, że takie dowody na historyczne uderzenia błyskawic są rzadkością w Wielkiej Brytanii. Jest mało prawdopodobne, aby nie miało to związku z lokalizacją znajdującego się akurat tam, kamiennego kręgu.

Oprócz tego, dzięki badaniom naukowcy byli w stanie odtworzyć pierwotny wygląd kamiennych kręgów i ustalić, jak ten teren wyglądał 4000 lat temu. To odkrycie po raz kolejny pokazuje, że siły natury były ściśle związane z codziennym życiem i wierzeniami pierwszych społeczności rolniczych w Szkocji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułI liga K: BAS walczył, trzy punkty pojechały do Mielca
Następny artykułNie żyje 40-letni pieszy. Nie wiadomo kim był