Lider tabeli ITA TOOLS Stal Mielec wygrał z BAS-em 3:1. Zwycięstwo to nie przyszło łatwo zespołowi z Podkarpacia, który trzecią partię wygrał na przewagi.  Drużyna z Podlasia pozostała na piątym miejscu, wyprzedza czwarty Sokół o pięć punktów.

W pierwszej partii spotkania obie drużyny do stanu po 5 grały punkt za punkt. Następnie przy serii zagrywek Soni Kubackiej lider tabeli odskoczył na trzy punkty (8:5). Mielczanki odrzuciły od siatki swoje rywalki, punktowały bezpośrednio z pola zagrywki. Po dwóch asach serwisowych Karoliny Staniszewskiej było 12:8 dla Stali. Słabe przyjęcie oraz nieskończone ataki w BAS-ie sprawiły, że ekipa ta traciła dystans punktowy do swoich rywalek. Kolejna seria zagrywek Kubackiej dała ekipie gości siedmiopunktową przewagę (19:12). Przyjezdne czytały grę gospodyń, punktowały w bloku i kontrolowały boiskowe wydarzenia. Trener Sebastian Grzegorek desygnował do gry Barbarę Sokolińską. Siatkarka ta poderwała swoje koleżanki do skutecznej gry. Ze skrzydła punktowała Paulina Niedźwiecka, przewaga gości zmalała do czterech punktów (17:21). Na więcej nie było stać zespołu z Podlasia, seta atakiem zakończyła Weronika Gierszewska.

W drugim secie meczu role na boisku odwróciły się, ton wydarzeniom na boisku nadawały gospodynie. Tym razem to one odrzuciły od siatki swoje przeciwniczki, lepiej zagrały w obronie, po tym jak błąd w ataku popełniła Karolina Staniszewska było 6:3 dla miejscowej drużyny. Z kolei przy serii zagrywek Karoliny Szczygieł-Głód i atakach Agnieszki Cur-Słomki  białostoczanki wypracowały sobie sześciopunktową przewagę (12:6). W grze Stali widać było mało zaangażowania i motywacji, ponadto mnożyły się błędy własne. Drużyna z Podkarpacia po kolejnym błędzie własnym przegrywała 10:17. Więcej siatkarskich argumentów miały zawodniczki z Podlasia, w ich szeregach nie do zatrzymania była Agnieszka Cur-Słomka ze środka punktowała Katarina Osadchuk. Lider tabeli grał ospale, w jego szeregach nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Atak Pauliny Niedźwieckiej sprawił, ze drugą partię wygrał BAS.

Białostoczanki poszły za ciosem, po asie serwisowym Agnieszki Cur-Słomki prowadziły 7:5. Gospodynie lepiej zagrały na siatce, do remisu po 10 doszło po punktowym bloku na Agnieszce Cur-Słomce.Mielczanki w dalszym ciągu miały problemy z przyjęciem, grały na pół gwizdka.. Do stanu 13:13 gra toczyła się punkt za punkt. Atak Mariam Beriaszwili dał miejscowym siatkarkom dwupunktową przewagę (15:13). Stal  szybko odrobiła straty i poszła za ciosem. Ciężar gry na siebie wzięła Emilia Mucha, po jej ataku i dwóch asach serwisowych Stal prowadziła 21:19, a po punktach zdobytych przez Weronikę Gierszewską było 24:21. Pomimo niekorzystnego rezultatu siatkarki z Białegostoku nie poddawały się. Ciężar gry na siebie wzięła Pola Nowacka, punktowała w polu zagrywkim był remis po 24. W grze na przewagi lepsze okazały sie mielczanki, które wygrały trzecią partię w stosunku 28:26.

Przegrana czwarta partia mocno zdeprymowała gospodynie. Otwarcie ostatniego seta należało do Stali. Ekipa ta zagrała na swoim poziomie, punktowała w bloku, kontrataki zamieniała w punkty, prowadziła 5:0. Po dwóch atakach Karoliny Staniszewskiej było 9:4 dla zespołu z Mielca. Z dobrej strony pokazała się Emilia Mucha, po jej zbiciu było 12:6 dla liderek tabeli. W polu zagrywki dobrą serię zanotowała Paulina Niedźwiecka, białostoczanki zbliżyły się na trzy punkty, przegrywały 9:12. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Popika okazała się być dobrym posunięciem. Nie do zatrzymania była Weronika Gierszewska, Stal odskoczyła swoim rywalkom na sześć punktów (17:11). Pomimo ambitnej gry gospodyń nie zniwelowały one strat, w końcówce punktowała Barbara Sokolińska. Błąd tej zawodniczki w polu zagrywki zakończył rywalizację w tym secie oraz meczu.

MVP: Weronika Gierszewska

BAS Białystok – ITA TOOLS Stal Mielec 1:3
(18:25, 25:18, 26:28, 20:25)

Składy zespołów:
BAS: Szczygieł-Głód, Nowacka, Beriaszwili, Cur-Słomka, Osadchuk, Niedźwiecka, Szmigielska (libero) oraz Mańczak, Sokolińska, Gronostajska, Michalewicz
Stal: Staniszewska, Budnik, Mucha, Gierszewska, Kubacka, Kucharska, Pancewicz (libero) oraz  Hochołowska, Bryda, Dąbrowska, Brzoska, Łyduch (libero)