A A+ A++

Gruntowne termomodernizacje dwóch szkół i Centrum Kultury zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku w gminie Piekoszów. Budynki zyskają nowe źródła ogrzewania, energooszczędne oświetlenie i instalację fotowoltaiczną.

Jak wyjaśnia Zbigniew Piątek, wójt Piekoszowa, prace remontowe są prowadzone w szkołach w Jaworzni i Micigoździe oraz budynku Centrum Kultury w Piekoszowie. Remonty obejmą przede wszystkim wymianę elewacji i sieci centralnego ogrzewania, włącznie z piecami grzewczymi. Dotychczasowe oświetlenie zastąpią energooszczędne lampy ledowe. Na każdym z budynków pojawią się panele fotowoltaiczne.

Remonty mają poprawić zewnętrzny wygląd wszystkich obiektów, a przede wszystkim pozwolą zredukować koszty związane z ich eksploatacją i utrzymaniem.

– Samorząd będzie płacił dużo mniej za ogrzewanie w okresie zimowym. Dzięki panelom fotowoltaicznym uda się też ograniczyć zużycie energii elektrycznej – wyjaśnia wójt Piekoszowa. 

14.04.2021. Jaworznia. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w JaworzniFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Koszt prac wyniesie ponad 2,3 mln zł. Wydatki przeznaczone na inwestycje zostaną w 85 proc. sfinansowane z unijnych dotacji. Remonty stanowią trzeci etap projektu, którego założeniem jest wprowadzenie nowoczesnych, ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań w przestrzeni publicznej.

Podobne inwestycje zrealizowano już m.in. w budynku Zakładu Usług Komunalnych i urzędzie gminy w Piekoszowie oraz szkole w Łosieniu. W drugim etapie termomodernizację przeprowadzono w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Piekoszowie, a także w szkołach w Brynicy i Rykoszynie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodczas rewitalizacji podwórka przy ul. Spiechowicza uszkodzono drzewa. W sprawie interweniuje p.o. prezydenta Marek Bajdak
Następny artykuł,,Puste i… pełne” – felieton Krzysztofa Martwickiego