A A+ A++

Kierujący Oplem w Kalinowicach w czasie manewru wyprzedzania potrącił 46-letnią rowerzystkę. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. 28-letni kierowca auta wyprzedzanie rozpoczął w miejscu niedozwolonym, gdzie znajdował się znak poziomy P-4, linia podwójna ciągła. Apelujemy o ostrożność na drodze, stosowanie się do znaków drogowych i obowiązujących przepisów.

Do potrącenia rowerzystki przez kierującego osobówką doszło wczoraj kilka minut po godzinie 16:00 w Kalinowicach na drodze krajowej numer 74. Policjanci ruchu drogowego, na podstawie podjętych na miejscu czynności, wstępnie ustalili, że kierujący Oplem poruszał się od miejscowości Jarosławiec w kierunku Zamościa. W tym samym kierunku jechała 46-letnia cyklistka. Kierujący autem 28-latek w gminy Miączyn zaczął wyprzedzać rowerzystkę, a kierująca jednośladem sygnalizując zamiar skrętu w lewo zjechała do osi jezdni. Kierujący Oplem próbując uniknąć zderzenia z cyklistką skręcił w lewo. Mimo to auto uderzyło w 46-latkę, mieszkanka gminy Sitno upadła na jezdnię doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła ją do szpitala.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierujący autem, jak i cyklistka byli trzeźwi.

Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Oplem manewr wyprzedzania rozpoczął w miejscu oznaczonym znakami poziomymi P-4 (linia podwójna ciągła), natomiast cyklista skręcała w lewo na drogę szutrową w miejscu dozwolonym, mając linie przerywane.

Ustalamy szczegóły wypadku i apelujemy o czujność na drodze i przemyślane, zgodne z przepisami drogowymi, manewry. W trosce o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu bądźmy rozważni i przezorni. Stosujmy się do znaków drogowych i zasad bezpieczeństwa, dzięki temu unikniemy zdarzeń, w czasie których ktoś na drodze może stracić zdrowie, a nawet życie.  

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCorsair wprowadza na rynek 34 calowy gamingowy monitor QD-OLED z odświeżaniem 240 Hz
Następny artykułCo z transferami WKS-u 1957? Priorytetem jest utrzymanie kadry, ale klub myśli o wzmocnieniach