A A+ A++

W piątek (2 kwietnia) odbyło się spotkanie on-line z przedstawicielami miasta partnerskiego Suwałk – francuskiego Grande–Synthe. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk rozmawiał z Merem GS, którym od roku jest Martial Beyaert. Głównym tematem była kontynuacja współpracy obu miast po zakończeniu pandemii koronawirusa. Sytuacja w Grande–Synthe jest bardzo trudna. Miasto leży w regionie Dunkierki. Odnotowywane są tam największe wzrosty zachorowań na COVID-19 w całej Francji.

– Sytuacja w Grande-Synthe jest ciężka. Aktualnie podjęto decyzję o zamknięciu wszystkich szkół oraz form kształcenia na najbliższe 3 tygodnie. W rejonie Dunkierki jest bardzo dużo zachorowań. Szpitale są przeciążone  – mówił Martial Beyaert Mer Grande–Synthe. Ma to związek z brytyjską odmianą wirusa z uwagi na bliskość GS i Dunkierki od Calais, w którym znajduje się wjazd do tunelu pod kanałem La-Manche.

– Francuzi są już zmęczeni obostrzeniami, które wynikają z lockdown`u. W naszym mieście ok 10% społeczeństwa otrzymało już szczepienia. Mamy nadzieję, że dzięki temu pandemia skończy się już niebawem. Zależy nam na współpracy z Suwałkami dlatego też liczę na to, że będziemy mogli spotkać się jak najszybciej – dodał Mer Grande–Synthe.

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk przedstawił aktualne informacje na temat sytuacji pandemicznej w Suwałkach oraz Polsce. – W sierpniu planujemy zorganizowanie Dni Suwałk. Mam nadzieję, że będziemy mogli spotkać się na żywo w naszym mieście, a nie za pomocą narzędzi on-line. Już teraz zapraszam Pana Mera do Suwałk – poinformował Prezydent Suwałk.

W spotkaniu wziął udział również Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

Po tym jak w ubiegłym roku ogłoszono stan pandemii na całym świecie współpraca Miasta Suwałki z partnerami z zzagranicy ograniczyła się do wymiany e-maili, życzeń, telefonów czy widekonferencji. Wszystko z uwagi na okresowe zakazy podróżowania oraz konieczność odbycia kwarantanny.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDlaczego w Polsce nie wprowadzono stanu klęski żywiołowej? Poseł Szłapka dostał odpowiedź. Po roku
Następny artykułTo nie prezent świąteczny a obywatelski