A A+ A++

Bochnia leży na południu Polski, nad rzeką Rabą w Małopolsce. To prawdziwa perełka, o której istnieniu nie każdy zdaje sobie sprawę. A naprawdę warto – jest to najstarsze miasto w całym województwie! Pierwsza wzmianka o osadzie pochodzi z 1198 roku, natomiast prawa miejskie przyznano jej już w 1253 roku, czyli cztery lata przed samym Krakowem. Jednak Bochnia jest znana z innego powodu. 

Zobacz wideo
Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Kopalnia soli w Bochni. Korzystny wpływ na zdrowie

Na wyjątkowość Bochni składa się przede wszystkim założona tu w 1248 roku kopalnia soli kamiennej, która w 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to jeden z najstarszych tego typu zakładów nie tylko w Polsce, ale i całej Europie.

Zamówił taksówkę w Zakopanem. Kwota może zwalać z nóg

Dlaczego to miejsce jest tak niezwykłe? Przede wszystkim ze względu na zbawienne właściwości tamtejszego mikroklimatu dla naszego zdrowia. Podziemny aerozol pomaga w leczeniu alergii czy schorzeń układu oddechowego. Wycieczkę do Bochni powinny więc zaplanować m.in. osoby z astmą, cierpiące na przewlekłe zapalenia oskrzeli i płuc lub alergicy. 

Ustroń ma do zaoferowania wiele atrakcji.Ustroń to świetny pomysł o każdej porze roku. Atrakcje dla osób w każdym wieku

Wycieczka windą górniczą

Odwiedzający kopalnie wybierają się w prawdziwą podróż do wnętrza Ziemi. Wsiadają do autentycznej kolejki górniczej, a następnie przeprawiają się łodzią po zalanej solanką komorze. Prawdziwa okazja do poprawy zdrowia czeka na nich w znajdującej się na głębokości 248 metrów największej komorze Ważyn. 

Tam z kolei można znaleźć atrakcje dla całej rodziny. W pomieszczeniu długim na 255 wydzielono kilka części. W jednej z nich zlokalizowano mały plac zabaw i stół do gry w tenisa stołowego. Kolejnymi strefami jest miejsce do relaksu i zabawy z leżakami i zabawkami czy jedno z najgłębiej położonych boisk sportowych na świecie. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolitechnika Częstochowska pochwaliła się nowoczesnym laboratorium. Robi wrażenie [FOTO]
Następny artykułSpór między Tauronem a Rafako. Sasin rozkłada ręce