A A+ A++

Oczy inwestorów z całego świata w nadchodzącym tygodniu zwrócą się ku decyzji Fed ws. stóp procentowych w USA. Czy Jerome Powell zaskoczy rynki? To się okaże, ale gospodarczy kalendarz na tym się nie kończy.

Tym będą zyły rynki: Decyzja Fed i wyniki LPP
fot. ELIZABETH FRANTZ / / Reuters

Poniedziałek, 10 czerwca 2024

Choć Chiny tego dnia mają wolne (Święto Smoczych Łodzi), to w nocy powinniśmy otrzymać dane o wartości nowych kredytów w maju oraz podaży pieniądza M2. Również w nocy (01:50) poznamy dane o PKB Japonii za I kwartał. O 8:30 na inwestorów czekać będą dane o majowej inflacji CPI na Węgrzech. Poza tym zapowiada się senny dzień.

W Sopocie rozpocznie się XIV Europejski Kongres Finansowy, który potrwa do środy, 12 czerwca. Poniedziałek to również pierwszy dzień zapisów na sprzedaż akcji w wezwaniu ogłoszonym przez OEX wraz z grupą akcjonariuszy. Ponadto powinniśmy poznać wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Wtorek, 11 czerwca 2024

We wtorkowy poranek (8:00) poznamy dane z brytyjskiego rynku pracy – zarówno o średnim tygodniowym wynagrodzeniu, jak i stopie bezrobocia (dane za kwiecień). O godzinie 9:00 dowiemy się, jaka była inflacja w maju u naszych czeskich sąsiadów. O 13:00 zostanie opublikowany raport miesięczny OPEC.

Wyniki spółek: Oracle, GameStop, Synektik.

Środa, 12 czerwca 2024

Środa będzie najważniejszym dniem w całym tygodniu. O 03:30 opublikowane zostaną dane o inflacji CPI w Chinach (dane za maj). O godzinie 8:00 poznamy dane dot. inflacji CPI w Niemczech (za maj) oraz w Rumunii. Również o 8:00 pokazane zostaną dane o PKB w Wielkiej Brytanii (w kwietniu).

Popołudnie (14:30) rozpoczniemy informacjami o inflacji CPI w USA. To będzie tylko preludium do wydarzenia wieczoru (20:00), jakim będzie decyzja Fed ws. stóp procentowych w USA. I choć na rynku narastają zakłady na obniżki stóp procentowych w USA, to strateg BofA Michael Hartnett ostrzega, że obniżka stóp procentowych przez Fed może nie być do końca dobrą wiadomością, nazywając ją pierwszą oznaką kłopotów. Na 20:30 zaplanowano konferencję szefa Rezerwy Federalnej Jerome Powella.

Wyniki spółek: LPP. I choć raport Hindenburga wciąż odbija się LPP czkawką, to nie powinien on mieć większego wpływu na wyniki finansowe odzieżowego giganta.

Czwartek, 13 czerwca 2024

O godzinie 11:00 dowiemy się, jaka była kwietniowa produkcja przemysłowa w Strefie Euro. O 14:00 podane zostaną dane o majowej inflacji PPI w USA, a chwilę później (14:30) na rynki będzie czekać cotygodniowa publikacja o bezrobociu w USA.

O 14:00 opublikowane zostaną dane o bilansie płatniczym Polski w kwietniu.

Wyniki spółek: Adobe.

Piątek, 14 czerwca 2024

W nocy (05:00) rynki czeka decyzja w sprawie stóp procentowych w Japonii, nieco później (6:30) poznamy dane o produkcji przemysłowej w kraju Kwitnącej Wiśni.

O godzinie 10:00 GUS opublikuje dane o inflacji CPI w Polsce (za maj).

Wyniki spółek: Sygnity, Tesco.

Źródło:
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzipowanie psa i kota. Stowarzyszenie Częstochowa Dla Zwierząt w sobotę przeprowadza akcję
Następny artykułSamorządowcy apelują – idź na wybory!