A A+ A++

Prezydent Tychów Maciej Gramatyka zachęcał do wzięcia udziału w najbliższych wyborach. Fot. Kamil Peszat

Dziś przy Urzędzie Miasta Tychy odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli
marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, prezydent Tychów Maciej Gramatyka, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz kandydatka do Parlamentu Europejskiego Mirosława Nykiel. Samorządowcy wyliczali, dlaczego warto iść na wybory 9 czerwca?

– 9 czerwca zadecydujemy, jaka będzie Unia Europejska – podkreślił Maciej Gramatyka. – To że będzie się zmieniać, jest oczywiste, tak jak fakt, że nasza obecność w UE ma niepodważalny wpływ na nasze życie. Wystarczy spojrzeć na tablice informacyjne, które informują, ile pieniędzy z UE zostało przeznaczony na budynki, ronda, skrzyżowania, parki, przed którymi stoją. Tychy na przestrzeni 20 lat pozyskały ponad miliard złotych na projekty infrastrukturalne. Gdyby nie pieniądze z UE nie stać byłoby nas na przebudowę DK nr 1 czy nowoczesną infrastrukturę kanalizacji w Tychach. Takich projektów jest zdecydowanie dużo, dużo więcej.

Przypomnę, że Unia Europejska, a właściwie Europejska Wspólnota Węgla i Stali powstawała po to, żeby zagwarantować Europie pokój i bezpieczeństwo. Dziś wszyscy wiemy, jak bardzo priorytetowe są to wartości w kontekście wojny za naszą wschodnią granicą. W najbliższych wyborach każdy z nas powinien wziąć odpowiedzialność za to, jaka będzie Unia Europejska i zagłosować w wyborach – dodał.

Przypomnijmy, że 9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W Polsce zostanie wybranych 53 posłów i posłanek. Głosowanie odbędzie się w godzinach 7.00 – 21.00.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTym będą zyły rynki: Decyzja Fed i wyniki LPP
Następny artykuł“Слугу” Бужанського запрошували читати лекцію у КНУ