A A+ A++

Centrum Informacji TVP opublikowało w poniedziałek po południu komunikat o zawiadomieniu do prokuratury. Chodzi o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa oraz fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP i inne osoby pełniące funkcje kierownicze, oraz współpracujące z TVP S.A. w likwidacji.


Zobacz wideo

Najprawdopodobniej to odpowiedź na pojawiające się wcześniej nieoficjalne informacje, że likwidator TVP Daniel Gorgosz złożył w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, które dotyczyło poprzedniego kierownictwa telewizji Biełsat TV, w tym między innymi byłej redaktor naczelnej Agnieszki Romaszewskiej-Guzy.

Nie ma śladów wykonania

W komunikacie czytamy, że to wynik “przeprowadzonego w Spółce przeglądu części kosztów powstałych w latach 2018-2023 w zakresie obejmującym zamawianie przez pracowników, współpracowników oraz kierownictwo jednostki organizacyjnej TVP, usług IT w zewnętrznej firmie.”

Chodzi o szkodę w wysokości co najmniej 7 mln zł. wynikającą z “niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień przez osoby pełniące funkcje kierownicze”. Zamówione przez nie usługi informatyczne były nieuzasadnione ekonomicznie, ich ceny zawyżono kilkudziesięciokrotnie, a przy tym jeszcze nie ma śladów ich wykonania. TVP “będzie domagać się naprawienia poniesionej w ten sposób szkody”.

Jak wynika z komunikatu, trwają właśnie kolejne audyty i być może w ich efekcie powstaną kolejne zawiadomienia do prokuratury. Tekst kończy się interesującym zaproszeniem: “Jednocześnie TVP zachęca osoby dysponujące wiedzą w tym zakresie do współdziałania z organami ścigania.”

To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj ze specjalnej oferty. Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGala Derby na Torze Służewiec: sportowe emocje i prawdziwe święto mody w samym sercu stolicy
Następny artykułUnia Europejska zajmie się “misją pokojową” Orbana