A A+ A++

Zamkowe wzgórze w Tarnowie ponownie zapełni się rycerzami, wojami, łucznikami i przedstawicielami ginących zawodów. Obok ruin staną namioty. To będą dwa dni pełne atrakcji na Górze św. Marcina

Przed nami prawdziwy historyczny wehikuł czasu i okazja do lepszego poznania historii Zamku Tarnowskich. Mowa o zaplanowanych na najbliższy weekend wydarzeniach na Górze św. Marcina w ramach kolejnej odsłony Zamkomanii i XVI Tarnowskim Turniejem Rycerskim.

To pierwszy turniej, który odbywa się po rozstrzygnięciu wygranej przez miasto batalii sądowej z Sanguszkami o prawo do działki z ruinami zamku. Zaplanowane na weekend wydarzenia poprzedziły prace związane z uprzątnięciem terenu, w tym koszeniem trawy i wycinką chaszczy. Realizowało je miasto przy wsparciu członków i sympatyków stowarzyszenia Zamek Tarnowski, a także Tarnowskiej Drużyny Łuczniczej, Bractwa Św. Jakuba i Watahy Rycerskiej. Kolejny raz akcję wsparli także tarnowscy sympatycy geocachingu.

– Po raz pierwszy nie musieliśmy prosić miasta o to, aby skierowało na wzgórze pracowników do skoszenia trawy, ale to magistrat sam zwrócił się do nas z pytaniem, kiedy najlepiej to zrobić i w jakim zakresie. To duża zmiana i pierwszy krok do tego, aby zatroszczyć się o to reprezentacyjne miejsce w Tarnowie – mówi Ewa Kropiowska, prezes stow. Zamek Tarnowski.

Dzięki wycince chaszczy i samosiejek udało się odsłonić sporą część pozostałości zamku. Ci, którzy skorzystają z zaproszenia i wybiorą się w weekend na Górę św. Marcina będą mogli lepiej poznać wyjątkową historię i tajemnice związane z tym miejscem. W sobotę o godz. 15 można będzie wziąć udział w tradycyjnym spacerze. Po zamkowym wzgórzu oprowadzać będzie historyk Krzysztof Moskal.

XVI Tarnowski Turniej Rycerski to ponadregionalna impreza, na którą przybędą łucznicy i bractwa rycerskie z całej Polski oraz przedstawiciele ginących rzemiosł, którzy poprowadzą ciekawe warsztaty m.in. garncarskie, drukarskie, kulinarne, tkackie. Zamieszkają w namiotach, które staną obok ruin zamku.
W sobotę i niedzielę odbywać się będą walki wojów i rycerzy, a także trwać będzie turniej łuczniczy.

Więcej: https://tarnow.naszemiasto.pl/turniej-rycerski-na-gorze-sw-marcina-zamkowym-wzgorzem-w/ar/c1-9722433

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolski aktor walczy z poważną chorobą. Czekają go dwie operacje
Następny artykułJazda quadem i crossem w lesie jest zabroniona