A A+ A++

29 stycznia po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą.

Tradycyjnie z Najgłośniejszą Orkiestrą Świata zagra Toruń. Centrum akcji będzie zlokalizowane w Dworze Artusa na Rynku Staromiejskim. Podczas ubiegłorocznego finału sztab przy Komendzie Hufca ZHP w Toruniu zebrał 363 271,59 zł. Z czego do puszek: 264 248,94 zł, w e-skarbonce: 62 315 zł, a licytacje w serwisie Allegro zasiliły konto organizatorów kwotą 36 707,65 zł.

Tym razem na ulicach naszego miasta będzie kwestowało 375 wolontariuszy, którzy będą mieli kolorowe puszki, identyfikatory ze zdjęciem i czerwone serduszka Orkiestry. – Zachęcamy do tego, aby nawrzucać naszym małym i dużym wolontariuszom. Dla części z nich to będzie pierwszy finał jako wolontariusz i bardzo duże przeżycie. Widzimy, że wielu z nich nie może doczekać się finałowej niedzieli. Nasza najmłodsza wolontariuszka ma osiem miesięcy, a najstarsza 58 lat, co pokazuje, że również my gramy z małymi i dużymi dla małych i dużych – mówi hm. Artur Majerowski, szef sztabu działającego przy Komendzie Hufca ZHP w Toruniu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZobacz, kto za to zapłaci. #PrudnikoDgarnięty
Następny artykułZamkną stacje paliw na przeszło dwa dni. Kraj może stanąć w miejscu