A A+ A++

20 grudnia 2021 r. policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Świdnicy rodzice opiekują się dziećmi będąc pod wypływem alkoholu. To pełnoletni brat – który nie mieszkał z rodziną – poinformował funkcjonariuszy o sytuacji swojego rodzeństwa.

Na miejscu mundurowi zastali 39-letnią kobietę, która miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jej również pijany mąż uciekł z mieszkania przed przyjazdem policji. W lokalu była też czwórka dzieci w wieku od roku do 15 lat.

Jak ustalili policjanci, rodzice od kilku lat nadużywali alkoholu. Gdy wpadali w ciągi alkoholowe, znęcali się nad dziećmi znieważając je, zmuszając starsze do opieki na młodszymi, zmuszając do prac domowych. W przypadku odmowy dzieci były bite – powiedział wówczas PAP prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin.

Prokuratura postawiła rodzicom zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad trójką dzieci w wieku 15, 11 i 8 lat. Zarzucono im też narażenie dwójki najmłodszych dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Dzieci te były pozostawiane bez opieki dorosłych po tym, jak rodzice pili alkohol – mówił prok. Rusin.

Kobieta i jej mąż nie przyznali się do zarzutów. Po ich postawieniu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Dzieci trafiły wtedy pod opiekę pełnoletniego brata.

Przed sądem rodzinnym toczy się jeszcze postępowanie o pozbawienie rodziców praw rodzicielskich.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZamkną stacje paliw na przeszło dwa dni. Kraj może stanąć w miejscu
Następny artykułLech Poznań opublikował audyt finansowy. „Klub ma bardzo dobre perspektywy”