Nie był to dzień Bayernu ani Lewandowskiego. W sobotnie popołudnie mistrzowie Niemiec najpierw sensacyjnie przegrywali z Werderem, w końcu zdołali wyrównać po golu Kingsleya Comana. Na więcej nie było ich stać. Piłkarze Hansiego Flicka zebrali po meczu zasłużoną krytykę. Kapitan reprezentacji Polski został surowo oceniony przez niemieckie media.

Mocne porównanie Lewandowskiego do występu reprezentacji Niemiec

Najciekawiej podsumował występ Polaka Sueddeutsche Zeitung. – W pierwszej połowie był prawie tak samo niewyraźny, jak napastnicy reprezentacji Niemiec w Sewilli [nawiązanie do ostatniego meczu Hiszpanie – Niemcy, w którym goście przegrali aż 0:6 – przyp. red.]. Gdy wrócił na boisko w drugiej połowie, przepchnął rywala, dośrodkował, nagle zaczął gestykulować i wkrótce uderzył po raz pierwszy na bramkę. Jednak tego dnia najlepszy strzelec Bayernu nie wykonał niczego spektakularnego, co jest jednym z powodów, dla których ten 109. pojedynek Bayernu z Werderem nie zostanie zapisany w podręcznikach historii – czytamy w opisie.

Marcin Najman zabrał głos po dyskwalifikacji! Wytłumaczył, dlaczego to zrobił

Od portalu Sofascore Lewandowski otrzymał notę 6.9. Zdecydowanie najwyższą dostał Leon Goretzka – 7.8. Polak był wśród najgorzej ocenionych w ekipie Bayernu. Nic dziwnego, oddał w sobotę z Werderem tylko dwa niecelne strzały. Inny portal statystycznych Whoscored.com dał Lewandowskiemu notę 6,6.

W skali 6-1, gdzie “6” to najgorsza ocena, a “1” to najlepsza ocenił piłkarzy tuż po spotkaniu “Bild”. Polak otrzymał “5”. Tak samo nisko oceniono także Douglasa Costę i Javego Martineza. Nieco wyższą ocenę – “4” – otrzymał Lewandowski od Abendzeitung, gazety z Monachium. – FIFA zdecydowała, że wybierze w grudniu najlepszego piłkarza na świecie. Lewandowski powinien wygrać ten plebiscyt. Jednak nie wydawał się za bardzo zainspirowany tą informacją, prawie nic nie osiągnął w tym meczu – czytamy w komentarzu.

Lewandowski jednym z najgorszych w Bayernie

Równie surowy jak “Bild” był wobec kapitana polskiej kadry portal sportbuzzer.de. Otrzymał notę “5” – taką samą jak Thomas Mueller i Douglas Costa. Od portalu sport.de Lewandowski otrzymał notę “4”. – Nie miał żadnej okazji w pierwszej połowie. W drugiej części walczył, ale bez zagrożenia dla bramki gości – dodano. Gorsze oceny zebrali tylko Jamal Musiala i Eric Choupo-Moting – obaj “4,5”. – Był w pełni kontrolowany przez obronę Werderu. Tym razem nie zdołał strzelić gola – to komentarz portalu goal.com, który wystawił Polakowi ocenę “4,5”.

Marcin Najman - 'Don Kasjo' na Fame MMASkandaliczne zachowanie Marcina Najmana na Fame MMA! Został zdyskwalifikowany!

Po ośmiu kolejkach Bayern jest liderem Bundesligi. Ma punkt przewagi nad Borussią Dortmund i Bayerem Leverkusen.