Tegoroczna Liga Narodów w siatkówce nabiera rumieńców. Z meczu na mecz następują roszady w czołówce tabeli. Do tej pory niezmienne pozostawało tylko jedno. Nikt nie był w stanie pokonać piekielnie silnej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Ale i zwycięska passa podopiecznych Johna Sperawa musiała kiedyś zostać przerwana. Ich pogromcami zostali Irańczycy.

Grbić nie obiecuje zwycięstwa nawet w meczu towarzyskim. „A co dopiero mówić o Lidze Narodów czy mistrzostwach świata”

USA przegrywa z Iranem. Zmiany na czele tabeli Ligi Narodów i awans reprezentacji Polski

Początek meczu należał do niezwykle wyrównanych. Walka toczyła się punkt za punkt. Jednak przy stanie 4:4 Iran wygrał trzy kolejne akcje i zbudował sobie bezpieczną przewagę. Amerykanie próbowali zniwelować straty, ale bez większych sukcesów. W kolejnym minutach rywale jeszcze bardziej zdominowali drużynę Johna Sperawa i ostatecznie wygrali tego seta do 18.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kolejna odsłona spotkania rozpoczęła się podobnie, jak pierwszy set. Znów walka toczyła się punkt za punkt. Reprezentacja Iranu ponownie zdołała wypracować sobie trzypunktowe prowadzenie, ale tym razem Amerykanie otrząsnęli się z chwilowego kryzysu i nie pozwolili uciec rywalom, doprowadzając do remisu po 17. Od tej pory żadna z drużyn nie mogła wyjść na bezpieczne prowadzenie i losy drugiego seta rozstrzygnięto dopiero na przewagi. W nim znów silniejsza okazała się drużyna Iranu.

Brazylia przełamuje najgorszą serię od lat. Jest wygrana w Lidze Narodów

Trzecia odsłona spotkania, to niemal kalka drugiego seta. Oba zespoły toczyły zacięty bój o wygraną do samego końca. Tym razem żadna z reprezentacji nie mogła wypracować sobie większej przewagi, w związku z czym o wygranej znów zadecydowała gra na przewagi. Stany Zjednoczone miały nawet piłkę setową, ale jej nie wykorzystały, co zemściło się kilka minut później. Ostatecznie to Iran wygrał tego seta 27:25 i całe spotkanie 3:0. To pierwsza porażka Amerykanów w tej edycji turnieju.

Starcie Stanów Zjednoczonych z Iranem było ostatnim meczem tego dnia w Lidze Narodów. Przegrana Amerykanów znacząco zmieniła układ sił w stawce, bowiem podopieczni Johna Sperawa spadli o dwie pozycję. Liderem została Francja, która w czwartek triumfowała w starciu z Holandią 3:0. Na drugie miejsce awansowała także Polska, która pokonała Kanadę 3:0.

Łukasz Kaczmarek, Tomasz Fornal, Liga Narodów, reprezentacja PolskiPolscy siatkarze jak szefowie. Robili, co chcieli. Grbić dostał ważne odpowiedzi

W czwartek złą passę przerwała również reprezentacja Brazylii, która po trzech porażkach z rzędu zwyciężyła. Tym razem mistrzom olimpijskim uległa Serbia 3:0. 23 czerwca o godzinie 9:00 polskiego czasu miało odbyć się jeszcze jedno spotkanie. Niemcy powinny stanąć do walki z Chinami. Jednak do tego meczu ostatecznie nie doszło. Bowiem nasi zachodni sąsiedzi zbojkotowali spotkanie i oddali je walkowerem. Powodem decyzji Niemców był fakt, że zaledwie kilka dni wcześniej aż 21 członków chińskiej drużyny uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Liga Narodów. Aktualna tabela

1. Francja –  6 meczów – 5 zwycięstw, 1 porażka, 15 punktów, bilans setów 16:4
  2. Polska – 6 meczów – 5 zwycięstw, 1 porażka, 15 punktów, bilans setów 16:5
  3. Stany Zjednoczone – 6 meczów, 5 zwycięstw, 1 porażka, bilans setów 14 punktów, 15:7
  4. Japonia – 5 meczów – 4 zwycięstwa, 1 porażka, 13 punktów, bilans setów 14:6
  5. Włochy – 5 meczów – 4 zwycięstwa,1 porażka, 12 punktów, bilans setów 12:5
  6. Holandia- 6 meczów – 3 zwycięstwa, 3 porażki, 9 punktów, bilans setów 10:9
  7. Brazylia – 6 meczów – 3 zwycięstwa, 3 porażki, 9 punktów, bilans setów 11:10
  8. Słowenia – 6 meczów – 3 zwycięstwa, 3 porażki, 9 punktów, bilans setów 10:11
  9. Iran – 6 meczów – 3 zwycięstwa, 3 porażki, 9 punktów, bilans setów 9:11
  10. Niemcy – 6 meczów – 3 zwycięstwa, 3 porażki, 7 punktów, bilans setów 10:13
  11. Chiny – 6 meczów – 2 zwycięstwa, 4 porażki, 6 punktów, bilans setów 9:12