A A+ A++

W piątek 7 czerwca, o godzinie 10.47 w miejscowości Szczawnik (gmina Muszyna) doszło do poważnego wypadku. Mężczyzna, który prowadził prace naprawcze pod swoim samochodem, został przygnieciony przez pojazd.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawili się strażacy, ratownicy medyczni oraz patrol Policji. Jak ustalono, mężczyzna prowadził prace naprawcze pod pojazdem, który znajdował się na niestabilnych, drewnianych podkładach. W wyniku niewłaściwego zabezpieczenia, samochód osunął się, przygniatając poszkodowanego. Dzięki szybkiej reakcji i pomocy osób postronnych, mężczyzna został uwolniony spod samochodu jeszcze przed przybyciem strażaków.

Ratownicy z karetki Pogotowia przystąpili do udzielania pierwszej pomocy zaraz po przybyciu. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wspomogli ratowników medycznych w przeniesieniu rannego do karetki oraz przygotowali lądowisko dla nadlatującego śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR, gdzie natychmiast trafił pod opiekę specjalistów. Akcja ratunkowa trwała ponad godzinę. Dzięki sprawnemu działaniu służb ratunkowych udało się szybko zorganizować pomoc dla poszkodowanego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBogdanka Arka Chełm potwierdziła nowego trenera
Następny artykułLekarze będą mogli reklamować się w social mediach. Będą zmiany w przepisach