A A+ A++

Chcieć to móc – doskonałym tego przykładem jest uzdolniona młodzież z gminy Pawłów, która znudzona siedzeniem w domu, tęskniąc za muzyką nagrała teledysk. Ku pokrzepieniu serc – na trudne czasy walki z koronawirusem.

Piosenka „KIEDYŚ” z filmu „Dzwonnik z Notre Damme” w wykonaniu zespołu wokalnego-estradowego NUTA z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie zaśpiewana dla mieszkańców Gminy Pawłów i wszystkich widzów, w czasie pandemii koronawirusa ma już blisko tysiąc odsłon na internetowym kanale Youtube. Premiera teledysku odbyła się 5 maja…

– Budzimy nadzieję na zdrowsze czasy, które KIEDYŚ nadejdą – nie mają wątpliwości twórcy teledysku, którzy nad nagraniem i zmontowaniem całości pracowali zaledwie 1,5 tygodnia.

Inicjatorką nagrania piosenki, ku pokrzepieniu serc w trudnych czas walki z koronawirusem była Marcelina Bidzińska, która jest jednym z filarów zespołu NUTA. Wspólnie z tatą Maciejem Bidzińskim, dyrektorem GOKSiR w Pawłowie wpadli na pomysł, by z pozycji domu stworzyć coś pożytecznego, co jednocześnie sprawia im przyjemność.

– Siedząc w domu każdy zaczyna już za sobą tęsknić nawzajem, poza tym tęsknimy również za tym, co wypełniało nasz czas wolny, za naszymi pasjami, za muzyką, która wypełniała nasze dotychczasowe życie – mówi Maciej Bidziński. – Marcelina zaproponowała właśnie ten tekst, który niesie przepiękne przesłanie – bardzo aktualne na obecny czas.

W #ŚpiewamyWDomu, #ŚpiewamyDlaWas do słów Antoniego Marianowicza i muzyki Alana Menkena zaangażowali się członkowie Zespołu Duża Nuta w składzie: Marcelina Bidzińska Agnieszka Głowacka Weronika Koprowska Weronika Styk Martyna Bidzińska Aleksandra Gulba. O realizację obrazu zadbał Piotr Maj (Kronika Pawłowska), nad realizacją dźwięku pracował Krystian K-Jah Walczak. Konsultacji techniczno-artystycznych udzielali  Maciej Bidziński i Miłosz Bidziński.

– Wszyscy pracowali u siebie w domu, dziewczyny nagrywały się telefonami, potem zebraliśmy to w jedną całość. Krystian Walczyk, który ma studio w domu to zmontował, Piotr Maj stworzył teledysk, łącząc wizję z dźwiękiem i tak powstała, wspaniałą moim zdaniem rzecz w postaci piosenki „Kiedyś”, która ma nieść otuchę i nadzieję – dodaje dyrektor GOKSiR.

Twórcy teledysku będą chcieli kontynuować dobrą robotę, choć najbliższy czas będzie ku temu mało sprzyjający, gdyż w zespole są maturzystki, które muszą uczyć się do egzaminu.

– Taka forma pracy może być doskonałym przerywnikiem na przewietrzenie głowy od nadmiaru nauki – ma nadzieję dyrektor Bidziński.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEwangelia według Mela Gibsona
Następny artykułPOZYTYWNIE ZAKRĘCENI: Z „Piastusia” na deski warszawskiego teatru