A A+ A++

Ankietowani mieli do wyboru telewizyjne kanały informacyjne — TVN24, TVP Info, Polsat News, TV Republika, mogli też wybrać opcję „inna telewizja”.

TVN24 telewizją z największym udziałem w widowni w grupie ogólnej i komercyjnej

Pierwszym całodobowym kanałem informacyjnym w Polsce był TVN24, który zaczął nadawanie 9 sierpnia 2001 roku o godzinie 12. Miesiąc po premierze kanału w USA doszło do ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku, o których stacja ta poinformowała jako pierwsza w Polsce.

TVP Info wystartowało 6 października 2007 roku zastępując TVP3, kanał będący wspólnym pasmem serwisów regionalnych TVP. Polsat News swoją premierę miał 7 czerwca 2008 roku o 7 rano. Z kolei TV Republika została utworzona w 2013 roku, ale całodobową transmisję rozpoczęła niemal dekadę później — w 2022 roku.

Według danych Nielsen Media w kwietniu liderem kanałów informacyjnych w grupie ogólnej 4+ i komercyjnej 16-59 był TVN24 mający w grupie ogólnej średnio 6,05 proc. udziału w rynku widowni telewizyjnej, a w grupie komercyjnej — 3,95 proc. TV Republika miała w grupie ogólnej 3,04 proc. udziału (rok wcześniej — zaledwie 0,09 proc.), a w grupie komercyjnej — 1,69 proc. (rok wcześniej — 0,04 proc.). Polsat News miał w grupie ogólnej 1,57 proc. udziału w rynku, a w grupie komercyjnej — 1, … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułСитуація кардинально змінилась: графіки відключення в Києві 9 червня переписали
Następny artykułBogdanka Arka Chełm potwierdziła nowego trenera