A A+ A++

O autorze

Microsoft chyba pozazdrościł sukcesu aplikacji Zoom i nagle okazuje się, że jak się chce, to można. Już teraz w Skype można porozmawiać bez potrzeby pobierania aplikacji i bez zakładania konta. Szkoda, że producenci zdecydowali się na taki krok dopiero w momencie, gdy konkurencja zostawiła ich w tyle.

Miliony użytkowników przeprowadzają wideorozmowy za pośrednictwem aplikacji Zoom. Swój sukces zawdzięcza prostej obsłudze. Dołączenie do rozmowy nie wymaga założenia konta ani pobierania aplikacji, co oczywiście można też zrobić. 

Z Zooma korzystają zarówno nauczyciele prowadzący lekcje jak i firmy prowadzące pracę zdalną. Niektórzy prowadzą tam również zwykłe rozmowy, a nawet organizują imprezy przez internet. W jednej rozmowie może uczestniczyć do 1000 osób a oglądać ją może 10000 użytkowników.

To przełożyło się na sukces, który Microsoft miał tuż pod nosem. Firma z Redmond ma przecież Skype, który przez wiele lat był jednym z topowych komunikatorów na świecie. Ten tytuł mógł utrzymać, gdyby tylko aplikację należycie rozwijano.

Skype teraz też umożliwia wideorozmowy bez rejestracji i pobierania aplikacji

Lepiej późno, niż w cale. Microsoft poinformował o zmianach w Skype. Pojawiła się nowa funkcja “Meet Now”, dzięki której można przeprowadzić wideokonferencję bez potrzeby logowania czy pobierania aplikacji. Gospodarz może za pomocą linka zaprosić swoich rozmówców.

Rozmowy można nagrywać, a Microsoft będzie je przetrzymywał w chmurze przez 30 dni. Przesyłane podczas nich pliki będą dostępne jeszcze dłużej. Nie podano natomiast, ile osób maksymalnie może dołączyć do jednej rozmowy. Dodano funkcję umożliwiającą rozmazanie tła za użytkownikiem.

Ze Skype można korzystać za pomocą aplikacji na smartfony (Android/iOS), komputery z systemem Windows lub MacOS oraz z poziomu przeglądarki internetowej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStudenci Filmówki tworzą dokument o życiu w czasie pandemii
Następny artykułKoronawirus w norweskim raju