A A+ A++

Są takie zadania, które miasto planowało zrealizować czy to z inicjatywy mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego, czy z własnej, a które wciąż są tylko na papierze i to od kilku lat. Budowa skateparku ciągnie się od 2020 roku, tak samo projekt tężni solankowej. O wodny plac zabaw prezydent miasta Marek Materek pytał swoich obserwatorów w mediach społecznościowych trzy lata temu. 

Na jakim etapie są te inwestycje i kiedy nastąpi ich realizacja? 

Jak wyjaśnia rzecznik Urzędu Miejskiego Leszek Kowalski dokumentacja, która powstała dla skateparku wedle wniosku zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego, mogła zostać wykonana dopiero po uchwaleniu nowego Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Przetarg na skatepark ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie. Docelowo inwestycja będzie realizowana przy alei Armii Krajowej na placu pod skałkami, pomiędzy przystankiem komunikacji miejskiej, a placem zabaw Nivea. W budżecie gminy zabezpieczono na ten cel 900 tysięcy złotych. 

Wodny plac zabaw ma powstać również przy al. Armii Krajowej, mniej więcej na terenie zielonym obok plenerowej siłowni pod skałkami. Inwestycja jest w trakcie projektowania. Firma ma czas na wykonanie dokumentacji do połowy listopada 2024 roku. W planach jest wodny plac zabaw z maszynownią jak do fontann, toaleta i mały plac zabaw. Koszty mogą wynieść od 1 do 3 milionów złotych, co będzie przedmiotem analizy na etapie projektowania. Zabezpieczenie pieniędzy planowane jest na 2025 rok z próbą pozyskania dofinansowania. 

Budowa tężni solankowej, to projekt z Budżetu Obywatelskiego. Ma powstać w okolicy Ogrodu im. Tadeusza Bilicza przy Parku Kultury i jest w trakcie projektowania. Nie ma jeszcze informacji, kiedy prace rozpoczną się w terenie. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRadomka sięga po atakującą z Serbii
Następny artykułZalewski wystąpi na IV Świdnik Air Festival