29. kolejka Serie A dostarczyła fanom włoskiej piłki sporo emocji. Oprócz gola Kamila Glika i “strzelaniny” w starciu Napoli z Crotone, bardzo ciekawie było na boisku Rzymie, gdzie grające w dziewięciu Lazio wygrało ze Spezią 2-1. Popołudniu swój mecz rozegrał także Bartłomiej Drągowski, lecz nie udało mu się zachować czystego konta.

D. Verde 73′

Piłkarze Lazio nie odnoszą ostatnio pewnych zwycięstw, lecz pomimo tego udaje im się punktować. Rzymianie po triumfie 2-1 nad Spezią tracą do miejsc gwarantujących grę w Lidze Mistrzów jedynie cztery punkty.

“Biancocelesti” pierwsi objęli prowadzenie w starciu z beniaminkiem. W 56. minucie Manuel Lazzari wpadł w pole karne i płaskim uderzeniem pokonał Jeroena Zoeta. Goście doprowadzili do wyrównania w drugiej połowie po bardzo efektownym uderzeniu Daniele Verdego z przewrotki.

Rzymianie rzutem na taśmę odmienili losy tego meczu. W 89. minucie – jak to zazwyczaj bywa – Lazio uratował Felipe Caicedo i pewnie wykorzystał rzut karny. Końcówka starcia była bardzo emocjonująca i finalnie gospodarze kończyli ten mecz w… dziewięciu.

W doliczonym czasie gry Kevin Agudelo wpadł w Lazzariego i bardzo zakotłowało się na boisku. Włoch rzucił się na swojego rywala i odepchnął go za co otrzymał czerwoną kartkę. Kilka chwil później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Joaquin Correa po faulu na Lucienie Agoume.

2021-04-03 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Fabio Maresca