A A+ A++

Samsung aktualnie korzysta z rozwiązań AI dostarczanych przez Google wspieranych przez własne dodatki. W przyszłości centralnym hubem dla sztucznej inteligencji może stać się asystent głosowy Bixby.

Samsung od 2017 roku rozwija autorskiego asystenta głosowego Bixby, który bazuje na rozwiązaniu S Voice znanym jeszcze z Samsunga Galaxy S3.


Samsung Galaxy AI - autorskie rozwiązania korzystające ze sztucznej inteligencji na urządzeniach mobilnych Samsunga z Androidem
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy AI – autorskie rozwiązania korzystające ze sztucznej inteligencji na urządzeniach mobilnych Samsunga z Androidem

Źródło: samsung.com

Koreańczycy od zawsze kładą nacisk na innowacyjne funkcje. Na przestrzeni ostatnich lat Samsung wprowadził i spopularyzował wiele rozwiązań takich jak pióro S-Pen, zagięte ekrany, składane smartfony czy tryb pozwalający zamienić smartfona w komputer.

Zobacz również:

Gigant technologiczny z Korei mocno inwestuje aktualnie w sztuczną inteligencję, czego pierwsze efekty widać w smartfonach z rodziny Galaxy S24.

Według informacji przekazanych przez wysoko postawionego dyrektora z firmy Samsung w trakcie wywiadu dla CNBC firma zamierza wykorzystać Bixby jako hub dla własnej sztucznej inteligencji wykorzystującej model językowy LLM.

“Wraz z pojawieniem się generatywnej sztucznej inteligencji i technologii LLM (duży model językowy) uważam, że musimy na nowo zdefiniować rolę Bixby, aby Bixby mógła być wyposażona w generatywną sztuczną inteligencję i stać się bardziej inteligentna w przyszłości” – powiedział mediom Won-joon Choi, wiceprezes wykonawczy działu mobilnego Samsunga.

Aktualnie Bixby nie jest zintegrowana z rozwiązaniami Galaxy AI zaprezentowanymi na początku 2024 roku.

W wywiadzie padło również stwierdzenie sugerujące, że Samsung “ciężko pracuje” nad dostarczeniem generatywnych funkcji AI do swojego podstawowego asystenta cyfrowego.

Może oznaczać to, że firma szykuje odpowiedź na ChatGPT od OpenAI. Dodatkowo wcześniej w trakcie targów CES 2024 wspomniano, że Bixby będzie współistnieć z Galaxy AI.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNBA: Bronny James jednak nie zgłosi się do draftu? Chce zmienić uczelnię
Następny artykułEkspert TVP nie miał litości dla Josue. “Nie może być ważniejszy od klubu”