A A+ A++

Ubiegłoroczny test był dość trudny – przyznaje Katarzyna Liwak-Rybak, wicedyrektorka Muzeum Warszawy. I zdradza, jakie tajemnice ma wciąż przed nią Warszawa.

Tomasz Urzykowski: Osoby pracujące w Muzeum Warszawy wiedzę o historii i teraźniejszości stolicy mają na pewno w jednym palcu. Czy w zeszłorocznej edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Warszawie pojawiły się pytania, na które nie znała pani odpowiedzi?

Katarzyna Liwak-Rybak, wicedyrektorka Muzeum Warszawy: Gdybym miała ocenić tamten tekst, to powiedziałabym, że był dość trudny. Większość życia zajmowałam się edukacją muzealną, więc wydawałoby się, że o Warszawie powinnam wiedzieć praktycznie wszystko. Łatwe dla mnie były oczywiście pytania historyczne, np. o pierwszy zachowany [w formie obrazu] widok Warszawy, który był panoramą z końca XVI w., pokazującą miasto od strony Wisły. W muzeum mamy zresztą Gabinet Widoków Warszawy z różnych okresów. Nie miałabym też problemu z odpowiedzią na pytanie o liczbę mieszkańców Warszawy tuż przed wybuchem II wojny światowej. Wynika to z tego, że wprowadzając gości do muzeum w pierwszej części wystawy głównej prezentujemy dane warszawskie. Trudne pytania w teście wiązały się ze współczesnością. Nie odpowiedziałabym na pytanie o liczbę mieszkań komunalnych, ale jeszcze trudniejsze dla mnie było pytanie o liczbę biurowców, a w nich powierzchni biurowej, oddanych do użytku w pierwszym kwartale 2023 r. Niezależnie od tego gdzie pracuję i czym się zajmuję, taka wiedza wymaga śledzenia na co dzień wszelkich możliwych newsów dotyczących Warszawy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonrad Król i Bartłomiej Jurkiewicz zwycięzcami I Dębickich Mistrzostw w Wyciskaniu Sztangi Leżąc (zdjęcia)
Następny artykułPiątek dla Szejów, Grzyb już drugi