Zakończyły się trwające od 1 sierpnia Puchar Europy On-line w blitza – 1 st European Youth Online Cup 2020 w warcaby 100 polowe.

UKS Roszadę Lipno reprezentowało 7 zawodników.  Najlepiej wypadli Amadeusz Zyber- Moszak (16 miejsce), Zosia Wideł (17 miejsce), Tymoteusz Myszuk (19 miejsce) i Mateusz Wysokiński (27 miejsce). Wszyscy zdobyli po 11 punktów. 9 punktów wywalczyła Katarzyna Pisarska, 8 punktów uzyskała Vivien Zyber- Moszak, natomiast Aleksandra Walkowska zdobyła 7 punktów.

Amadeusz i Tymoteusz reprezentowali kategorię juniorów do lat 16, Kasia i Ola – kategorię juniorek do lat 16. Vivien grała w kategorii juniorek do lat 13, a Mateusz w kategorii juniorów do lat 13. Najmłodsza Zosia startowała w kategorii juniorek do lat 10.

Uczestnicy mistrzostw rozegrali systemem szwajcarskim 9 rund z czasem 5 minut+ 5 sekund na ruch na zawodnika. Poziom gry był wysoki i wyrównany. Czas nieubłaganie uciekał, każda runda wymagała od zawodników pełnego skupienia i koncentacji a konkurencja czekała na każdy nawet najmniejszy błąd. Zawodników w każdej kategorii było bardzo dużo od 61 do 111.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w zbliżających się Mistrzostwach Europy Online w grze aktywnej.