A A+ A++

Kontrast, klasa i siła w symbiozie z wygodą, ciepłem i funkcjonalnością – dokładnie tak można opisać apartament zlokalizowany w centrum Wrocławia. Co sprawia, że zaprojektowane przez studio MAUVE wnętrze, jest zarazem eleganckie i przytulne?

Autor: housemarket.pl 05 sierpnia 2020 10:33

48 mkw w centrum Wrocławia to inwestycja, w której głównym założeniem było wyróżnienie się na rynku długoterminowych wynajmów. Projektanci postawili zatem na prostotę, nowoczesność, funkcjonalność wnętrza oraz materiały najwyższej jakości.

Czerń, złoto i odcienie szarości

Wyjściową koncepcją projektantów było stworzenie wnętrza luksusowego, ale też przytulnego. Podczas pierwszej wizyty w stanie deweloperskim nieruchomości spodobał im się kolor stolarki okiennej – ciemny szary RAL 7043 mat. Zdecydowali się zatem użyć tego odcienia jako głównego składnika palety barw. Odpowiednio skomponowane ciemne, grafitowe otoczenie dało uczucie ciepła i intymności. Złoto zostało wybrane do skontrastowania z powyższym kolorem i ożywienia scenerii. Realizuje ono równocześnie założenia projektowe – jest eleganckie, a jego barwa ciepła. Odcienie szarości uzyskano m.in.: dzięki zastosowaniu mikrocementu.

Klimat stworzony oświetleniem

Projektanci z pracowni MAUVE są zdania, że klimat we wnętrzu można uzyskać za pomocą światła. Z tego względu w projekcie jest sporo punktów oświetleniowych, a w każdym z pomieszczeń starano się uzyskać inny nastrój, za pomocą różnych rodzajów opraw czy lamp. Tak oto rola światła zmienia się w zależności od rodzaju pomieszczenia – w sypialni stonowane i łagodne oraz umożliwiające czytanie w łóżku, w pokoju dziennym relaksujące, aktywizujące do działania.

Poza oświetleniem głównym zdecydowano się na dobór oświetlenia dekoracyjnego. Oprawy Tuba 111 Qrled od marki AQForm charakteryzujące się porządnym, złotym wykończeniem, zamontowano w towarzystwie lamp wiszących, dających niczym nieskrępowane i łagodne światło z ozdobnych żarówek. Te lampy zajmują się doświetleniem stolików. Leżanka otrzymała kinkiet z serii lamp wiszących, funkcjonujący w ten sam sposób.

Widok z okna i strefa relaksu

Projekt strefy relaksu to autorski pomysł projektantów. Wcześniej architekt zaplanował w tym miejscu stół jadalniany, ale ostatecznie to koncepcja projektantów zdobyła serce inwestorów. Strefa relaksu zlokalizowana z zachwycającym widokiem na miasto, ma spełniać funkcję regenerującą i odprężającą mieszkańców po wyczerpującym dniu.

Przytulności we wnętrzu dodają ciepłe kolory, drewno, obicia zasłon, ale przede wszystkim dużą rolę przypisuje się oświetleniu. Punkty świetlne rozmieszczone w każdym z pomieszczeń tworzą różne kombinacje gry świateł o ciepłej barwie. Gdy zajdzie słońce, wnętrze może nadal pozytywnie nastrajać domowników. Mieszkanie odpowiada na potrzeby zarówno pary, jak i singla ceniącego sobie wygodę i efektowne rozwiązania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPuchar Europy- 1 st European Youth Online Cup 2020
Następny artykułStarship SN5 poleciał! i wylądował! Kolejny spektakularny sukces Muska.