A A+ A++

Od 1 grudnia urzędy mają obowiązek zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o 10 proc. Wielu samorządowców już wcześniej zdecydowało się na kroki, które przyniosą im oszczędności na rachunkach. – Oszczędzanie powinniśmy zacząć od pomysłu na odchudzenie rozrośniętej biurokracji – ocenia Wiesław Kąkol, burmistrz Boguchwały.

– W naszym przypadku to bardziej apel niż forma zarządzenia, żeby niepotrzebnie nie zużywać prądu i nie świecić światła w pomieszczeniach, które są aktualnie nieużywane. To dotyczy zarówno urzędów, jak i np. szkół podległych miastu. To apel o gospodarność, w dobrym tego słowa znaczeniu – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Urzędy oszczędzają prąd. „Wyłączajmy sprzęt po pracy”

W innych miastach zalecenia są bardziej konkretne. Tak jest np. w Krośnie. – Już od dłuższego czasu podejmujemy działania związane ze zmniejszeniem zużycia energii. To przede wszystkim zastosowanie fotowoltaiki oraz energooszczędnych źródeł światła w miejskich instytucjach i jednostkach organizacyjnych. Wszystkie pozostałe możliwości oszczędzania wskazane zostały w zaleceniach prezydenta skierowanych do kierowników i dyrektorów jednostek miejskich – informuje Joanna Sowa, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Krosna.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSąd Najwyższy potwierdził. Niewinni
Następny artykułStrzelanina w Staszynie. Nowe fakty ws. akcji przeciwko handlarzom bronią