W dniach 24-27 listopada br. w Siedlcach odbyła się ważna impreza sportowa federacji XPC, a mianowicie Puchar Świata w trójboju siłowym. W zawodach tych funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaworze – starszy posterunkowy Marcin Cichy zdobył złoty medal oraz zajął I miejsce w kategorii Służb Mundurowych w wadze 90 kg. Jednak to nie jedyne medale, jakie policjant „zgarnął” podczas tej imprezy sportowej.

W dniach 24 – 27 listopada br. w Hali Sportowej OSIR Siedlce odbyła się ważna impreza sportowa federacji XPC, a mianowicie Puchar Świata, czyli XPC World Cup 2022 w trójboju siłowym. Celem zawodów jest popularyzacja i upowszechniane aktywności ruchowej jako form zdrowego stylu życia, a przede wszystkim propagowanie dyscyplin siłowych, w szczególności wyciskaniu sztangi leżąc.

W zawodach wziął udział młody policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaworze – starszy posterunkowy Marcin Cichy. Występ okazał się dla jaworskiego funkcjonariusza bardzo udany. Zdobył bowiem złoty medal na Pucharze Świata. A jak tego osiągnął?

W kategorii wagowej do 90 kilogramów policjant zajął I miejsce Służb Mundurowych podnosząc 265 kg w przysiadzie, wyciskając 175 kg leżąc oraz podnosząc 275 kg w martwym ciągu. To jednak nie jedyne medale, jakie policjant „zgarnął” podczas tej imprezy sportowej. Starszy posterunkowy Marcin Cichy zajął również II miejsce zdobywając tym samym srebrny medal w kategorii OPEN Służb Mundurowych oraz IV miejsce w kategorii wagowej do 90 kilogramów.

Starszy posterunkowy Marcin Cichy pasjonuje się sportami siłowymi od kilku lat. Sukces zawodów w Siedlcach nie jest jedynym, ale zdecydowanie największym dotychczasowym osiągnięciem tego młodego policjanta.W 2020 roku zdobył bowiem złoty medal zajmując I miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej 20-23 lat w Trójboju Siłowym w Federacji WPC. Natomiast w ubiegłym roku, podczas Mistrzostw Polski WRPF w Złotoryi, w kategorii wagowej do 90 kilogramów, policjant zajął I miejsce w kategorii Służb Mundurowych podnosząc 250 kilogramów. W tegorocznych majowych Mistrzostwach Polski XPC w Siedlcach Marcin Cichy zdobył brąz oraz dwa złote medale w kategoriach OPEN i w wadze do 90 kilogramów Służb Mundurowych, zaś podczas Mistrzostw Niepodległej Polski w Złotoryi, które odbyły się 5 listopada br., funkcjonariusz zajął I miejsce w kategorii wagowej do 90 kilogramów Służb Mundurowych.

Źródło: Policja Jawor