A A+ A++

Wprawdzie Polsce nadal daleko do takich krajów jak Holandia czy Dania, gdzie każdego dnia drogę do pracy czy na zakupy na dwóch kółkach przemierzają setki tysięcy mieszkańców, nie sposób jednak nie zauważyć znaczonego wzrostu liczby jednośladów na naszych ulicach.

– Rowery od zawsze są fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu, utrzymanie kondycji, zdrowia, kontakt z naturą czy zwiedzanie okolicy i eksplorowanie nieznanych miejsc. To też świetny środek transportu w miastach. Tak było zawsze, ale rzeczywiście w ostatnim czasie jest w Polsce prawdziwy boom na jazdę na rowerze – przyznaje dwukrotna medalistka olimpijska Maja Włoszczowska.

I zauważa. – Myślę, że mamy coraz większą świadomość tego, jak ważne jest nasze zdrowie i dbałość o dobre samopoczucie poprzez sport. Ciągła gonitwa i stres także sprawiają, że zaczynamy szukać sposobów na relaks, a rower jest genialny, jeśli chodzi o rozładowanie napięć i doładowanie się pozytywną energią – dodaje zawodniczka KROSS Orlen Cycling Team.

Technologiczny wyścig
Nie bez znaczenia jest także rozwój technologii. Dziś idąc do specjalistycznego sklepu rowerowego, nie trzeba wybierać tylko spośród szosówki, górala czy prostego składaka. Odwiedzając salony marki KROSS zawsze możemy liczyć na doradztwo fachowców, dzięki którym z dostępnych konstrukcji wybierzemy jednoślad idealnie dopasowany do naszych potrzeb, sylwetki i preferowanego stylu jazdy.

Producenci, a w szczególności polski producent i lider rynkowy KROSS, każdego roku prześcigają się w prezentowaniu nowych modeli, rozwiązań oraz konstrukcji. Przemysł rowerowy można w tej kwestii porównać do branży elektronicznej. W obu przypadkach, chcąc być na bieżąco, trzeba naprawdę mocno śledzić rynek i panujące na nim trendy. A te zmieniają się niezwykle dynamicznie.

Elektrykiem do pracy i na rajd
Największym hitem ostatnich miesięcy są rowery elektryczne. W niektórych europejskich krajach, jak np. Holandia, e-bike stanowią już ponad połowę sprzedawanych modeli. W Polsce również możemy zaobserwować ten trend. Jeszcze kilka lat temu na naszych ulicach jednoślad z wbudowanym wspomaganiem elektrycznym budził spore zdziwienie, dziś to naturalny element rowerowego krajobrazu.
Dzięki nim do turystyki rowerowej przekonują się ci, których blokowała obawa przed dłuższymi dystansami czy strome podjazdy. Rowery elektryczne są świetną formą transportu w miastach oraz znakomicie nadają się do pokonywania górskich odcinków. Dzięki jeździe na elektryku mięśnie i ciało pracują, ale jego użytkownik przyjeżdża do pracy świeży i nie musi zaczynać dnia od zmiany odzieży – podkreśla Maja Włoszczowska.

W ofercie marki KROSS znajdziemy bogatą gamę rowerów elektrycznych. E-bike można wybierać spośród modeli stworzonych do jazdy po mieście, turystycznych czy górskich idealnych do pokonywania nierówności terenu oraz stromych podjazdów. Wiele konstrukcji produkowanych w fabryce w Przasnyszu posiada już zintegrowaną baterię, czyli akumulator schowany w ramie. Zapewnia to rowerowi świetny wygląd, niemal nieróżniący się od tradycyjnych jednośladów. Alternatywą są modele z zewnętrzną baterią, zamontowaną na bagażniku lub ramie roweru.

Miłośnicy kolarstwa górskiego na pewno powinni zainteresować się modelami z rodziny KROSS LEVEL BOOST. Nie tylko są gotowe na sportowe wyzwania, świetnie spełnią także oczekiwania osób szukających komfortowej jazdy podczas relaksującego weekendu…. Wybrane modele posiadają zintegrowaną baterię o pojemności nawet 500Wh, co pozwala przejechać na jednym ładowaniu około 100 km. Wydajny silnik z wysokim momentem obrotowym stanowi duże ułatwienie podczas pokonywania trudnego terenu. W monitorowaniu parametrów jazdy oraz stanu baterii pomaga wyświetlacz LCD.

Gdy natomiast szukamy roweru, który będziemy wykorzystywać przede wszystkim podczas codziennych dojazdów do pracy, na zakupy czy relaksacyjne wycieczki za miasto, znakomicie sprawdzą się elektryczne modele trekkingowe.

Tu także znajdziemy jednoślady z baterią schowaną w ramie. Te o najwyższej pojemności (np. 504 Wh) z silnikiem o mocy 250 W gwarantują komfort podczas nawet najbardziej stromych podjazdów. Na jednym naładowaniu można przejechać nawet 150 km w zależności od stylu jazdy, ukształtowania terenu i wybranego wspomagania.

Co istotne, modele trekkingowe marki Kross zapewniają użytkownikowi pełen komfort podróżowania. Wygodne siodełka, duże 28-calowe koła oraz amortyzowany widelec pozwalają z łatwością pokonać każdy krawężnik lub inną miejską przeszkodę. Warto również dodać, że rower seryjnie wyposażony jest w bagażnik, błotniki, stopkę, a także przednie i tylne oświetlenie.

Emocje gwarantowane!
Decydując się na zakup nowoczesnego MTB XC, nie tylko możemy na nim poszaleć, ale też będziemy odczuwać taką przyjemność z ekstremalnej jazdy, jaką jeszcze do niedawna dawały tylko trailowce.
Kross w swojej ofercie posiada sporo modeli MTB XC, czyli rowerów, które jazdę po górach mają w swoim DNA. Ich nowoczesna konstrukcja idealnie sprawdzi się w przypadku osób chcących rozpocząć przygodę z bardziej wyczynową jazdą w terenie. Zapewniają one również pełne bezpieczeństwo.

Obecnie duży nacisk kładzie się na komfort jazdy, dobrą przyczepność, amortyzację, nawet kosztem nieco większej wagi roweru. Popularne są jednoślady z szerokimi oponami, szeroką kierownicą czy opuszczaną sztycą podsiodłową poprawiające komfort na zjazdach – analizuje Maja Włoszczowska.

Zaufanie użytkowników w rekordowym tempie zdobywają również gravele. To połączenie roweru szosowego z górskim znakomicie sprawdzi się podczas szybszej jazdy po drogach szutrowych i nierównym terenie. Modele Krossa mają ramę wykonaną z aluminium superlite (cechuje ją nie tylko wyjątkowa lekkość, ale też wysoka sztywność i wytrzymałość) oraz karbonowy widelec. Rowery ważą około 10 kg.

Dbajmy o bezpieczeństwo
Bez względu na to, czy zdecydujemy się na rower z napędem elektrycznym, uniwersalny gravel, czy wyczynowe MTB, warto zainwestować w odpowiednie akcesoria i sprzęt poprawiający nie tylko naszą wygodę podczas jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Tu także mamy dostęp do różnych rozwiązań. Od tych obowiązkowych jak odblaski z przodu i z tyłu, przez dodatkowe oświetlenie czy kask. Komfort jazdy poprawi też specjalistyczna odzież kolarska chroniąca przed otarciami czy pozwalająca korzystać z jazdy na rowerze także w niesprzyjających warunkach pogodowych. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo na rowerze! – apeluje Maja Włoszczowska.

W Tokio nasza najbardziej utytułowana kolarka górska w historii po raz ostatni wystartowała w igrzyskach olimpijskich. Ale to nie było jej pożegnanie z zawodowym ściganiem. Po powrocie ze stolicy Japonii sięgnęła po swój kolejny tytuł Mistrza Polski oraz srebrny medal mistrzostw świata w maratonie MTB. Na początku października Maja Włoszczowska stanęła na podium podczas wyścigu na włoskiej wyspie Elba.

Materiał powstał przy współpracy z marką KROSS

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTerenowa akcja poboru krwi
Następny artykułO takich pośladkach marzy wiele kobiet. Ona jest dla nich wzorem!