Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zdobyli upragnione mistrzostwo świata w kategorii Rajdowych Mistrzostw Świata WRC2 Challenger. Walka Polaków trwała aż do finałowej rundy Rajdu Japonii.

Polacy sięgnęli po mistrzostwo w WRC2 Challenger

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak – reprezentanci Orlen Teamu, którzy w zeszłym roku zajęli trzecie miejsce w kategorii WRC2 – tym razem sięgnęli po mistrzostwo w WRC2 Challenger. Jest to nowa kategoria przygotowana specjalnie pod kątem kierowców WRC2, którzy nie byli w przeszłości nominowani do zdobywania punktów dla zespołów fabrycznych, a także nie mają na swoim koncie tytułów w WRC2 i starym WRC3.

W zaciętej rywalizacji polski zespół pokonał blisko 100 innych załóg, w tym prezentującego świetną tegoroczną formę Rosjanina Nikołaja Griazina. Dobre tempo Kajetanowicza i Szczepaniaka rozpoczęło się od rajdu w Meksyku, gdzie duet zajął pierwsze miejsce. Następnie ekipa Orlen Teamu zaliczyła kolejne triumfy na Sardynii oraz w Rajdzie Safari. Kolejne dwa starty to druga pozycja w Grecji i niestety brak mety w Chile. Po trzecim miejscu w Rajdzie Europy Centralnej zajęli drugie w Japonii, zdobywając łącznie 126 punktów. Na drugiej pozycji w sezonie uplasowali się Griazin i Aleksandrow (121), a na trzeciej Pajari i Mälkönen (118). Czwarte miejsce tuż za podium powędrowało do kolejnego polskiego zespołu w składzie Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk.