Derbowy pojedynek między Avią a Lublinianką zakończył się remisem 1:1. Tym samym żółto-niebiescy spadli na czwarte miejsce w tabeli III ligi grupy IV.

Początek meczu niespodziewanie należał do gości. Tomasz Tymosiał pięknym strzałem zaskoczył Dawida Rosiaka i Lublinianka objęła prowadzenie. Świdniczanie mieli wielkie problemu z konstruowaniem akcji zaczepnych. Dobrze organizowała się defensywa Lublinianki, zaś żółto-niebiescy nie mieli pomysłu na jej rozmontowanie. Goście groźnie atakowali ze stałych fragmentów gry, ale nie zdołali podwyższyć wyniku.

W przerwie trener Mierzejewski zdecydował się na potrójną zmianę oraz przeszedł na system z trzema obrońcami. Sytuacji nieco przybyło, ale było to zbyt mało, by doprowadzić do remisu. Udało się to dopiero w 75 minucie w kontrowersyjnych okolicznościach. Po dośrodkowaniu Tomasza Zająca, do piłki skoczyli Rafał Kursa wraz z bramkarzem Lublinianki. Wydaje się, że obrońca Avii faulował rywala, lecz gwizdek sędziego milczał, a sam Kursa piłkę, która spadła mu pod nogi wpakował do bramki. Avia miała kwadrans na wygranie tego spotkania, ale była zbyt mało konkretna by to uczynić. Mecz zakończył się zatem podziałem punktów.

W następnej kolejce podopiecznych Łukasza Mierzejewskiego czeka arcytrudne wyjazdowe spotkanie z liderem rozgrywek – Cracovią II. Początek tego meczu w niedzielę o godzinie 13:00. najbliższy domowy mecz Avia rozegra 8 października o godzinie 15:00. Do Świdnika przyjedzie wtedy beniaminek z Wiązownicy.

Avia Świdnik – Lublinianka Lublin 1:1 (0:1)

Bramki: Kursa (75) – Tymosiak (5).

Avia: Rosiak – Drozd, Mizierski, Kursa, Niewęgłowski, Maluga (46 Rak), Uliczny, Popiołek (46 Mykytyn), Zając, Kunca (46 Białek), Kompanicki (68 Kocoł).

Lublinianka: Czarnoglowski – Michota, Śledzicki, Futa, Brzyski (90+5 Malec), Chodziutko, Tymosiak, Rak (90+3 Miśkiewicz), Baran (78 Janaszek), Majewski, Paluch.

Żółte kartki: Drozd – Tymosiak, Futa.

Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).