A A+ A++

Podbródek — jak się go pozbyć i skąd się bierze?

Często uważa się, że podwójny podbródek dotyczy tylko osób otyłych. Jednak w rzeczywistości może pojawić się również u szczupłych osób, które genetycznie obciążone są tą przypadłością. Jeśli przodkowie mieli podobny problem, jest duża szansa, że to po nich ten “dar”. Inną przyczyną jest utrata elastyczności skóry, co najczęściej związane jest z szybkim schudnięciem lub kłopotem ze zdrowiem. Elastyczność skóry traci się także z wiekiem.

Coraz częściej mówi się także o tym, że drugi podbródek pojawia się przez wielogodzinne patrzenie w ekran telefonu. Większość z nas robi to w nieprawidłowy sposób i zamiast podnieść telefon na wysokość wzroku, opuszcza głowę i brodę, garbiąc się i przyjmując nieodpowiednią postawę ciała.
Wśród przyczyn wymienia się także niewłaściwą dietę lub zatrzymywanie wody w organizmie.

Zwisający podbródek — ćwiczenia

Jest kilka ćwiczeń, które skutecznie wspierają walkę z niechcianym, drugim podbródkiem. Regularnie wykonywane mogą pomóc w jego likwidacji — im bardziej systematycznie będziesz ćwiczyć, tym szybciej zobaczysz efekty. Oto kilka przykładowych ćwiczeń.

Pierwsze ćwiczenie to unoszenie głowy w stronę klatki piersiowej. Ćwiczenie wykonuje się w pozycji leżącej, na plecach, na dość twardym podłożu. Przyjmij pozycję wyjściową, czyli ugnij nogi w kolanach, ręce połóż wzdłuż ciała. Następnie staraj się delikatnie unosić głowę do góry razem z barkami, jednocześnie wyciągając szyję. Podczas tego ruchu niech pracują również mięśnie brzucha — napinaj je przy podnoszeniu głowy. Wykonaj kilkanaście powtórzeń.

Kolejne ćwiczenie nie wymaga pozycji leżącej, tylko siedzącej. Usiądź na krześle i ustaw czoło w stronę sufitu. Wykonuj pracę ustami — ułóż je jak do całusa, rozluźnij, znów do całusa itp. Wykonaj kilkanaście powtórzeń.

Jeszcze innym ćwiczeniem pomocnym w redukcji podbródka jest chodzenie po domu z książką na głowie. Noszenie jej w ten sposób wymusza utrzymywanie prawidłowej sylwetki, z prostymi plecami.

Dobrym ćwiczeniem jest także wyraźne, głośne wymawianie głosek a, e, i, o, u – wysuwając przy tym dolną szczękę i napinając mięśnie szyi. Dzięki temu wzmacnia się skórę, która staje się bardziej napięta.

Podbródek — jak się go pozbyć i jak zregenerować skórę? Masaże

Oprócz ćwiczeń, korzystnie na likwidacje podbródka działa wykonywanie masaży. Masaż twarzy nie musi być skomplikowany. Jednym z najprostszych jest naprzemienne przesuwanie dłoni po szyi — zaczynając od dołu i kierując się ku górze w stronę podbródka.

Inny masaż, dający równie dobre efekty, polega na zataczaniu kolistych ruchów rozcierających. Ruchy wykonuje się za pomocą dwóch palców — wskazującego i środkowego, kierunek zawsze ten sam — od wewnątrz do zewnątrz. To pobudza krążenie i pomaga w regeneracji skóry.

Skuteczne działanie ma także delikatne podszczypywanie skóry. Można je wykonywać po wyżej wymienionych masażach lub traktować jako dodatkowy element podczas aplikacji kremu. Podszczypywanie skóry także pobudza krążenie.

Pamiętaj, że masaże, tak samo jak ćwiczenia, muszą być regularne. Dzięki systematyczności skóra staje się jędrna i elastyczna, a to oznacza mniej widoczny drugi podbródek.

DD

Jak prawidłowo wykonać plank? Ćwiczenie prezentuje trenerka z Calypso Fitness Club. Zobacz!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCyberpunk 2077 pod lupą UOKiK. Urząd sprawdzi, jak przebiega łatanie gry
Następny artykułOlimpia Sulęcin przegrywa z AZS AGH Kraków