A A+ A++

Porównać ją można do wprowadzenia podatku VAT w pierwszej połowie lat 90. i na pewno waży więcej od wejścia w życie podatku liniowego dla samozatrudnionych w 2003 roku za czasów rządu Leszka Millera. Polski Ład wyróżnia przy tym nie tylko skala i zakres wprowadzanych zmian, ale również wielkość krytyki, która na niego spada – pod tym względem również zapisze się w historii. A jednym z najlepszych na to dowodów jest apel Rady Przedsiębiorczości o odroczenie terminu jego wejścia w życie do 2023 roku.

Instytucja skupiająca największe organizacje przedsiębiorców w Polsce – a więc między innymi Krajową Izbę Gospodarczą, Federację Przedsiębiorców Polskich, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych – ABSL, Konfederację Lewiatan, Polską Radę Biznesu i Pracodawców RP – wzywa w nim rząd o „pilne przygotowanie i przedłożenie do Sejmu projektu zmian legislacyjnych, które zawieszą stosowanie przepisów podatkowych Polskiego Ładu do dnia 1 stycznia 2023 r. oraz przywrócą do tego czasu w obrocie prawnym stosowanie dotychczasowych regulacji prawa podatkowego”. Czegoś takiego wcześniej w Polsce nie było.

Jak czytamy w apelu, pierwsze dni obowiązywania przepisów podatkowych Polskiego Ładu ujawniły szereg poważnych problemów związanych ze stosowaniem ich w praktyce.

– Okazało się, że nawet podatnicy zaliczani do beneficjentów nowych rozwiązań podatkowych do momentu rozliczenia rocznego w 2023 r. muszą liczyć się z ponoszeniem zwiększonych obciążeń fiskalnych, a przedsiębiorcy – którzy są płatnikami podatku dochodowego – zostali nieoczekiwanie, z dnia … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWirtualna mapa defibrylatorów, która ratuje życie
Następny artykułKolaboracja z Sowietami w II RP ꘡ Recenzja