Juventus FC zwyciężył z Bologną FC (2:0). W bramkach obu ekip stali Polacy, Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski. Zaprezentowali się ze znakomitej strony.

Dominika Pawlik

Dominika Pawlik 24 Stycznia 2021, 15:59

PAP/EPA / GIUSEPPE LAMI / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski łapie piłkę

• Serie A: ACF Fiorentina zmazała dużą plamę. Bartłomiej Drągowski nie musiał się często denerwować

Do tej pory Wojciech Szczęsny stracił mniej goli, ale to Łukasz Skorupski  zagrał “na zero” w większej liczbie spotkań. Pojedynek polskich golkiperów zapowiadał się więc niezwykle interesująco.

Skorupski został pokonany już w 15. minucie, kiedy po uderzeniu Arthura Melo, piłka wpadła do bramki po rykoszecie Jerdy’ego Schoutena. Po raz drugi skapitulował w 71. minucie po strzale Westona McKennie. Obronił jednak 9 z 11 strzałów.

“Jeśli Bologna długo utrzymuje się w grze, to głównie dzięki niemu. Jego liczne interwencje ratują wynik po strzałach Cristiano Ronaldo czy Alvaro Moraty” – podsumował tuttomercatoweb.com, wystawiając Skorupskiemu “siódemkę”.

Wojciech Szczęsny interweniował w niedzielnym spotkaniu bardzo skutecznie i przede wszystkim popisał się dużym wyczuciem. Od serwisu tuttomercatoweb.com otrzymał notę 7,5 (w skali 1-10), najwyższą w całym zespole. “Prawdziwego cudu dokonał, uniemożliwiając próbę zdobycia bramki samobójczej przez kolegę z drużyny, Cuadrado” – czytamy.

Od calcioweb.eu polscy bramkarze otrzymali noty 7. Najwyższe w swoich drużynach. “Byli rewelacyjni” – podsumował Stefano Vitetta, dziennikarz serwisu.

“Kolejny mecz na najwyższym poziomie. Był numerem 1 w Juventusie. Obronił główkę Cuadrado oraz trudny strzał Orsoliniego” – czytamy w soccermagazine.it, który ocenił Szczęsnego na 7. “Interwencja była niesamowita i okazała się decydująca” – dodał dziennikarz calciomercato.it, wystawiając notę 7.

Taką samą notę od serwisu otrzymał Łukasz Skorupski. Został doceniony za obronę strzału w 90. minucie. Jego autorem był Cristiano Ronaldo.

Juventus FC po 18 meczach zajmuje 4. miejsce w tabeli Serie A, goniąc podium. Natomiast Bologna FC jest 13., mając na koncie pięć zwycięstw, pięć remisów i dziewięć porażek.