A A+ A++

Decyzję o nadaniu alei – w jednym z największych parków w mieście Parku Konstytucji 3 Maja i jej naturalnym przedłużeniu w leżącym w sąsiedztwie Rezerwatu “Las Zwierzyniecki” – nazwy Aleja Ambientowa podjęli jednogłośnie białostoccy radni na sesji w listopadzie.

Z pomysłem o stworzenie w parku takiej alei wystąpiło do miasta Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne, organizator Up To Date Festival, które przez liczne działania od lat promuje muzykę współczesną w Polsce.

Jak podano w uzasadnieniu do uchwały, ambient to gatunek muzyki elektronicznej, inspirowany naturą, tworzony z myślą o wytchnieniu od współczesnego życia w pośpiechu. “Białystok od ponad dekady – dzięki Up To Date Festival i jego organizatorom – stanowi jeden z ważniejszych ośrodków wspierających ten gatunek muzyki w Polsce. To tu narodził się cykl Salonów Ambientu, a w ramach Up To Date Festival odbywa się seria koncertów pt. Centralny Salon Ambientu, które stanowią zwieńczenie całorocznej aktywności poświęconej muzyce ambient, prowadzonej w całej Polsce. To również w Białymstoku został zapoczątkowany Ambient Park, do dziś największe wydarzenie ambientowe w tej części Europy” – napisano w uchwale.

Wspaniały punkt na mapie

Twórcy UP To Date Festival podali w poniedziałek, że tabliczki z nazwą alei już zamontowano.

“Aleja Ambientowa ulokowana w pięknie utrzymanym parku sąsiadującym z wyjątkowym rezerwatem natury, będącym swego rodzaju ewenementem, to wspaniały punkt na mapie spacerowej Białegostoku. Nie ma chyba bowiem drugiego takiego miejsca w Polsce, z tak nienaruszoną przestrzenią natury, w samym sercu miasta. Aleja Ambientowa stanowi … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFirmy zachęcają pracowników do przejścia na wegetarianizm
Następny artykułPolscy pracodawcy nie tworzą miejsc pracy