Ostatnia wakacyjna edycja Maratonów Rowerowych „Cyklokarpaty” odbyła się 23 sierpnia w Myślenicach. Trzech zawodników JSC wybrało dystans „Mega”, liczący 47km i 1990m przewyższenia.

Zawodnicy musieli pokonać podjazdy i zjazdy z takich wzniesień jak: Kamiennik, Lubomir, Ukleja. Niestety, z trzech zawodników JSC zawody ukończył jedynie Adam Poniatowski, który w kategorii MM4 zajął 18 miejsce. Artur Gorczyca i Tomasz Leśniak nie ukończyli zawodów, z powodu defektu tylnej przerzutki.

W ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule xc odbyły się kolejne zawody w Łysej Górze, Długie koło Jedlicza i w Bóbrce. Wyniki poszczególnych edycji prezentują się następująco:

XC Łysa Góra:

Kategoria dziewczynki 1-6 lat, Milenka Trzeciak zajęła 11 miejsce.

Kategoria Master I – Tomasz Leśniak zajął 1 miejsce.

Kategoria Master II – Artur Gorczyca zajął 6 miejsce.

XC Długie:

Kategoria Master I – Tomasz Leśniak zajął 1 miejsce, Jakub Siemiączko zajął 4 miejsce, Gabriel Gorczyca zajął 6 miejsce,

Kategoria Master II – Artur Gorczyca zajął 5 miejsce.

XC Bóbrka:

Kategoria dziewczynki 1-6 lat, Milenka Trzeciak zajęła 5 miejsce, a Maja Trzeciak – 7.

Kategoria chłopców 7-8 lat, Wiktor Majka zajął 6 miejsce.

Kategoria Master I – Tomasz Leśniak zajął 5 miejsce, Gabriel Gorczyca zajął 6 miejsce.

Finałowa edycja odbędzie się 4 października w Dukli. Wtedy też rozstrzygnie się klasyfikacja generalna całego cyklu.

29 sierpnia odbyła się kolejna edycja ultramaratonu górskiego „Ultra Janosik”. Wystartował w niej Marcin Wiącek, który wybrał dystans „Pomsta Janosika” liczący 80km i 2800m przewyższenia. Start usytuowany był na Słowacji – Kieżmarskie Zlaby. Trasa biegu przebiegała przez Dolinę Kieżmarską, Tatry Bielskie i Spisz. Meta usytuowana była na zaporze w Niedzicy. Marcin pokonał całą trasę w czasie 12h 13min, co pozwoliło na zajęcie 19 miejsca w kategorii „Master”.

6 września w Lubeni odbył się Maraton MTB w ramach „Szprychy – Podkarpackich Maratonów Rowerowych”. Na dystansie „Land Cruiser” , liczącym 25 km i ok. 650m przewyższeń wystartował Gabriel Gorczyca, który w kategorii M3 zajął 20 miejsce. Na dystansie „Hilux Race”, liczącym 40km i 1300m przewyższenia wystartowało dwóch zawodników w kategorii M3: Tomasz Leśniak, który zajął 4 miejsce i Sebastian Cyran, który zajął 7 miejsce.

12 września w Jeleniej Górze odbył się „Bike maraton”. Uczestniczył w nim nasz zawodnik – Jakub Siemiączko, który wybrał najtrudniejszy dystans Giga liczący 67km i 2350m przewyższenia. Jakub w swojej kategorii wiekowej zajął 5 miejsce.