A A+ A++

29 listopada 2022 r. wręczono wyróżnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie turystyki w konkursie „Odkrywca 2022”. Uroczystości odbyły się Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim w ramach podsumowania sezonu turystycznego.

Nagrody wręczono w 6 kategoriach:

  • „Ambasador Kujaw i Pomorza” – Czesław Nosewicz z Torunia i  Lokalna Organizacja Turystyczna Pałuki
  • „Dobre miejsce” – Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim
  • „Najlepsza inwestycja” – Muzeum Handlu Wiślanego FLIS, Oddział Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu
  • „Silny wizerunek w mediach społecznościowych” – Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu
  • „Najciekawsze wydarzenie Eskapady” – Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego w Bydgoszczy.

Z Torunia laureatem zostali Pan Czesław Nosewicz oraz Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.

Czesław Nosewicz jest założycielem Automobilklubu Toruńskiego (1976 r.) i od początku członkiem jego zarządu oraz – od kilku kadencji – członkiem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy. Od 1998 do 2012 r. był dyrektorem i organizatorem Toruńskich Rajdów Samochodowych – największej i najstarszej imprezy rajdowej w Okręgu Kujawsko-Pomorskim. Wychowawca czołowych zawodników kartingowych i samochodowych. Inicjator wielu nowatorskich przedsięwzięć w sporcie i turystyce motorowej. Organizowane od 2000 roku kolejne edycje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Torunia pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia, stały się wydarzeniem sportowym dającym możliwość doskonalenia techniki jazdy przez amatorów, a tym samym poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wydarzenie to jest również wspaniałym widowiskiem dla licznej grupy kibiców oglądających zmagania często swoich kolegów i koleżanek lub dzieci. Pan Czesław skutecznie przyczynił się do powierzenia Polsce organizacji 21. Światowego Zlotu Miłośników Citroena 2CV, który  w 2015 roku odbył  się w Województwie Kujawsko-Pomorskim z bazą w Toruniu, największej w Europie imprezy z dziedziny turystyki motorowej. W Zlocie  wzięło udział   2651 samochodów  oraz  6696 osób z całego świata.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy to pierwsze i jedyne centrum nauki działające w województwie kujawsko-pomorskim. Siedziba Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy mieści się w dawnych Młynach Toruńskich. Miłośnicy architektury przemysłowej mogą zobaczyć jak udało się przekształcić budynki do nowych funkcji. Na sześciu piętrach są dostępne przestrzenie wystawiennicze, pracownia biologiczna, fizyczna, multimedialna oraz sala warsztatowa. Propozycje Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy skierowane są do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W centrum istnieje możliwość zwiedzenia interaktywnych wystaw o bardzo różnorodnej tematyce. Dodatkowo pod koniec 2019 otwarto budynek Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz wystawę „Ścieżki dorastania”, które powstały w ramach projektu Centra Innowacyjnej Edukacji (tzw. „Minikoperniki”) podprojekt „Adaptacja budynków zlokalizowanych przy ul. W. Łokietka w Toruniu na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, instytucji kultury prowadzącej innowacyjną edukację w regionie kujawsko-pomorskim”, którego beneficjentem jest Gmina Miasta Toruń. Udostępniono w nim wystawę dla nastolatków „Ścieżki dorastania”, która składa się z 31 interaktywnych stanowisk, podzielonych na 3 ścieżki tematyczne: społeczno-kulturową, emocji i dojrzewania i skierowana jest do odbiorcy od 13. roku życia.

fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowe zabezpieczenia w sądzie w Bydgoszczy. Prawnicy, ławnicy i pracownicy zdziwieni
Następny artykułOburzające, jak potraktowali pasażerkę z niepełnosprawnością. “W tym momencie byłam już wściekła”