A A+ A++

26
cze 2024

Rodzina z problemem alkoholowym, wpływ alkoholizmu rodzica na dzieci, współuzależnienie, praca z domownikami osób uzależnionych dziećmi dorosłymi i małoletnimi – to tematy kolejnej czwartkowej audycji wieczornej na antenie Katolickiego Radia Podlasie. Audycja zostanie zrealizowana we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie a w studiu prowadzący Lech Zakrzewski będzie gościł mieszkańców Łukowa.

W czwartek, 27 czerwca w Audycji Trzeźwiejących Alkoholików “Boże użycz nam pogody ducha” zostanie poruszony temat “Rodzina z problemem alkoholowym – wpływ alkoholizmu rodzica na dzieci w takiej rodzinie. Mowa będzie także o współuzależnieniu i w tym kontekście o  pracy z partnerami/ współmałżonkami osób uzależnionych. 

Gospodarz audycji Lech Zakrzewski – instruktor terapii uzależnień, będzie gościł w studiu rodziców i dorosłe dzieci
alkoholików. Opowiedzą oni o swoich doświadczeniach i o tym gdzie w Łukowie otrzymali wsparcie i gdzie szukać pomocy.  Rodzice z problemem alkoholowym, którzy obecnie nie piją, opowiedzą o relacjach z dziećmi wcześniej i obecnie, o zachowaniach dzieci wcześniej i obecnie, oraz o problemach dzieci, których rodzice nadużywają alkoholu. Goście to osoby z problemem alkoholowym i członkowie ich rodzin, uczestnicy grup wsparcia i grup samopomocowych z Łukowa

.

Audycja rozpocznie się 27 czerwca o godzinie 21.40 i zostanie zrealizowana we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie w ramach profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii.

SŁUCHAJ ON-LINE

Pierwsza audycja z tego mini-cyklu została wyemitowana 13 czerwca 2024 r. Mowa była wówczas o różnych formach wsparcia instytucjonalnego świadczonego na rzecz rodzin z problemem alkoholowym – uzależnionych i ich współmałżonków (partnerów), dzieci niepełnoletnich i dzieci dorosłych. Audycji można posłuchać w Archiwum Dźwięków Katolickiego Radia Podlasie.

POSŁUCHAJ /kliknij/

W czerwcu zaplanowane są dwie audycje radiowe na temat przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu poprzez integrację społeczną osób z problemem uzależnienia alkoholu lub narkotyków, także po zakończeniu terapii w placówce leczenia odwykowego. 

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie na FB

POSŁUCHAJ ON-LINE

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPożar w tartaku
Następny artykułMapa „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2024”