A A+ A++

Projekt „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2024” prezentuje codziennie aktualizowaną mapę wypadków w Polsce. Dowiedz się więcej o inicjatywie, która zwiększa świadomość na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2024, dostępna na policja.pl

To już 6. edycja projektu „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2024″, który cieszy się dużym zainteresowaniem mediów oraz pozytywnym odbiorem społecznym.

Codzienna Aktualizacja Mapy Wypadków

Jak co roku, każdego dnia wakacji na stronie policja.pl oraz w mediach społecznościowych, a także na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest mapa Polski. Mapa zawiera informacje o wypadkach drogowych ze skutkiem śmiertelnym, w tym lokalizację zdarzenia, ogólne informacje dotyczące liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia.

Cel i Znaczenie Inicjatywy

Bieżąca aktualizacja mapy oraz jej wizualizacja mają na celu:

  • Zwrócenie uwagi na skalę tragedii na polskich drogach.
  • Skłonienie użytkowników dróg do refleksji.
  • Zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ludzka Tragedia za Każdym Punktem

Należy pamiętać, że za każdym punktem zaznaczonym na mapie kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe, zignorowanie przepisów, brawura, czy zlekceważenie senności lub zmęczenia mogą być przyczyną tragicznych zdarzeń na drodze.

Partnerstwo z Screen Network S.A.

W promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego kolejny raz włączyła się firma Screen Network S.A. Na ponad 20 tysiącach ekranów rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlana będzie mapa z aktualnymi danymi o wypadkach.

Podsumowanie

Projekt „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2024” to nie tylko statystyki, ale przede wszystkim apel o rozwagę i bezpieczeństwo na drogach. Skala tego problemu i współpraca z mediami oraz firmami takimi jak Screen Network S.A. mają na celu zwiększenie świadomości społecznej i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPożar w tartaku
Następny artykułPrzywłaszczył auta warte pół miliona złotych