A A+ A++

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprezentował nowe logo. Dodatkowo placówka zaprasza na ciekawy cykl dotyczący architektury pt. “Modernizm czy modernizacja”.

Nowy logotyp to kompozycja symetryczna, centralna z uproszczonym wizerunkiem charakterystycznej architektury elewacji budynku WDK w Kielcach. Symbole wpisane w kwadraty w czterech rogach to cztery podstawowe filary szeroko pojętej kultury i sztuki wpisane w działalność WDK. Nowe logo zostało zaprezentowane przy okazji premiery pierwszych odcinków cyklu “Modernizm czy modernizacja”.

Jak informuje Edyta Bobryk, wicedyrektor WDK, celem programu “Modernizm czy modernizacja” jest popularyzacja wiedzy o architekturze okresu międzywojnia – podkreślenie jej znaczenia w kontekście przemian historycznych i społecznych. Ważny jest wymiar edukacyjny i uwrażliwienie na ciekawą, cenną architekturę, powstałą w granicach dawnego województwa kieleckiego. Postulaty architektów tamtego okresu, wolna przestrzeń, swobodny dostęp do nasłonecznienia, konstrukcja dachów to wszystko stało się dobrym wzornictwem do naśladowania w pracach, rozwiązaniach współczesnych architektów- technicznych i technologicznych. Wprowadzone w tamtych latach konstrukcje żelbetowe, techniki obliczeniowe w dużym stopniu ułatwiają pracę współczesnym architektom.

Ważnym aspektem jest również wymiar społeczny i próba poprawy życia najuboższym mieszkańcom miast. Pomysłodawcami projektu są Krzysztof Myśliński oraz Jarosław Machnicki, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.
Realizatorami są pracownicy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach przy współpracy Archiwum Państwowego w Kielcach. Zostały zakończone prace nad dwoma odcinkami cyklu filmowego “Modernizm czy modernizacja”, dotyczącego architektury modernistycznej, okresu międzywojnia na terenie województwa kieleckiego. Zdjęcia były realizowane między innymi w Kielcach, Będzinie, Sosnowcu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Skarżysku Kamiennej, Starachowicach i Radomiu. – informuje Edyta Bobryk, wicedyrektor WDK.

Publikacja pierwszych odcinków już niebawem na stronie Platformy Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego www.pik.kielce.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJoanna Krupa chce uniknąć kłótni. Zdecydowała się zrezygnować z show
Następny artykułZwłoki dziecka przez sześć lat leżały w szpitalu. Wstrząsające wyniki kontroli NIK