A A+ A++

Jagiellonia Białystok jako Mistrz Polski 2023/2024 ma masę ciężkiej pracy do wykonania, by utrzymać ten tytuł. Jakie rozgrywki musi stoczyć w najbliższym czasie? Spotkania towarzyskie zapowiadają się bardzo ciekawie.

Drużyna Jagielloni Białystok ma wiele tytułów, które nobilitują, ale również obligują jej zawodników do wytężonej pracy na boisku. Ten klub piłkarski Ekstraklasy, oprócz Mistrzostwa Polski 2023/2024, ma na swoim koncie medale Polski, srebrny i brązowy. Jest ona również posiadaczem Pucharu i Superpucharu Polski. Te wszystkie zwycięstwa nie tyle zmuszają, co motywują do działania, zawodników tej drużyny piłki nożnej, dlatego w najbliższym czasie czeka ich sporo interesujących rozgrywek. Muszą być do nich odpowiednio przygotowani i cały czas intensywnie nad tym pracują. Jagiellonia stara się, między innymi o transfery utalentowanych zawodników z innych klubów, nawet tych zagranicznych. Do drużyny Jagiellonii ma dołączyć niebawem zawodnik hiszpańskiej narodowości, Miki Villar. Będzie nowym skrzydłowym. Poprzednio grał w Wiśle Kraków. Na prawym skrzydle pozostanie Dominik Marczuk. Trener Jagiellonii, Adrian Siemieniec, stawiając na odważną, ofensywną grę, częste wychodzenie spod własnej bramki i silny pressing na przeciwnika sprawił, że jego drużyna oceniana jest jako grająca najbardziej efektywnie w kraju. Transfery zawodników na razie odbywają się w klubie bezgotówkowo. Jest to uwarunkowane koniecznością stabilizowania się Jagiellonii w innych podstawowych obszarach. Klub odnosi jednak stale sukcesy. Aktualnie grupa oldbojów Jagielloni zwyciężyła w rozgrywkach piłkarskich we Włodawie. Wyniki można sprawdzić, zaglądając na stronę bet.pl

Jagiellonia Białystok – klub piłkarski z doskonałymi perspektywami

W dniu 28.06.2024 Jagiellonia Białystok spotkała się na murawie z drużyną Sigmy Ołomuniec. Po wyrównanej walce, mecz zakończył się remisem. W najbliższą środę, w ramach meczy towarzyskich, Jagi stoczą walkę na boisku z drużyną Miedzi Legnica. Trzy dni później zawodnicy spotkają się z godnym przeciwnikiem- Legią Warszawa. Już następnego dnia czeka ich mecz z kolejnym, ważnym przeciwnikiem- Wisłą Kraków. Warto zaznaczyć, że Jagiellonia od stycznia 2024 ma na swoim koncie siedem wygranych meczów: z Widzewem Łódź, Śląskiem Wrocław, Radomiakiem Radom, ŁKS łódź, Zagłębiem Lublin, Koroną Kielce i Wartą Poznań. W tym czasie również ośmiokrotnie zremisowała: z Motorem Lublin, Ordabasy, Zorią Ługańsk, Ruchem Chorzów, Legią Warszawa, Pogonią Szczecin, Piastem Gliwice i Sigmą Ołomuniec.

Jagiellonia wzmacnia się przed kolejnymi meczami. Zawodnicy ładują baterie i wytrwale trenują. Zależy im na utrzymaniu pozycji Mistrza Polski, ale również na osiągnięciu nowych sukcesów. Wszystko jest w zasięgu ich możliwości, jeśli utrzymają wysoki poziom swojej gry. Drużyna może jeszcze nie raz zaskoczyć pozytywnie swoich kibiców, dlatego warto ustawić się w kolejce po bilety na jej najbliższe rozgrywki, które zapowiadają się bardzo interesująco.

Jagiellonia Białystok pokazała już, na co ją stać. Drużyna bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę i musi ją teraz utrzymać. Wszystko wskazuje na to, że może się to udać, dzięki transferom nowych zawodników do klubu i przemyślanej strategii trenera.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZabawa i profilaktyka w Parku Jordanowskim – Serwis informacyjny Miasta Dębica
Następny artykułKurs samoobrony w Chorzowie zakończony sukcesem