A A+ A++

Najpierw modlili się, później przeszli ulicami miasta, a na koniec wzięli udział w koncercie ewangelizacyjnym – tak Niedzielę Palmową spędziło wielu mieszkańców gminy Dąbrowa Białostocka. Odbył się tam dziś Marsz Papieski w 18. rocznicę śmieci Jana Pawła II. 

REKLAMA

Na początku wierni wzięli udział we mszy świętej w kościele pw. Stanisława w Dąbrowie Białostockiej. Potem złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II, który znajduje się pod świątynią. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli w Marszu Papieskim. Wierni nieśli flagi Polski, a także papieskie. Nie brakowało również obrazów ze świętym.

 

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert ewangelizacyjny oraz kiermasz wielkanocny.  

– Jako katolicy, jako ci, którzy chcą obrony naszej wiary, musimy wychodzić i mówić o tym. Niestety nadeszły takie czasy, w których prawda sama się nie broni. My musimy tej prawdy bronić, później prawda wychodzi na jaw przez inne media, inne przekazy. Widzieliśmy, że zostały sfałszowane dokumenty związane z tym brzydkim reportażem znanej nam stacji. Musimy pamiętać o bohaterach, ojczyźnianych, a także religijnych. Bohaterem katolickim i narodowym jest święty Jan Paweł II – mówił burmistrz Dąbrowy Białostockiej Artur Gajlewicz. 

W 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II marsze dziękczynienia za pontyfikat papieża Polaka organizowane zostały w wielu miastach Polski. Jan Paweł II zmarł 18 lat temu w wigilię niedzieli miłosierdzia Bożego 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37 w Watykanie. Miał 84 lata.

CZYTAJ TEŻ: Premier: staję w obronie Jana Pawła II; jako naród zawdzięczamy mu bardzo wiele

(orj)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJABŁONKA: Wspomnienie Świętego Jana Pawła II (ZDJĘCIA)
Następny artykułPo zamkniętej szkole w Sosnowcu pozostało wejście do sztolni KWK Niwka-Modrzejów. Powstanie tutaj Izba Pamięci Regionalnej