A A+ A++
Wiadomość
gry
18 marca 2021, 12:37

Minecraft otrzymał kolejną próbkę nowości z aktualizacji Caves & Cliffs. Tym razem studio Mojang dodało m.in. nowe funkcje związane z miedzią i piorunochronami. Przy okazji usunięto też błąd z 2012 roku.

Studio Mojang kontynuuje testy kolejnych nowości z ogromnej aktualizacji Minecrafta w ramach migawek (snapshotów). Ostatni z nich – 21w11a – jest już dostępny w sekcji „instalacje” (Installations). Tradycyjnie przypominamy, by przed aktywacją snapshotów wykonać kopię zapasową swojego świata lub uruchamiać sesje z migawką z osobnego folderu. W przeciwnym razie ryzykujecie utratę Waszego dzieła!

Zwykle największe emocje wywołują nowości w danej migawce, czy to nieobecne wcześniej materiały, czy też przedstawiciele fauny i flory. Snapshot 21w11a nie wprowadza jednak nowych obiektów, zamiast tego modyfikując działanie wcześniej dodanych elementów. Piorunochrony możemy umieścić w wodzie, a mączkę kostną wykorzystać do przyśpieszenia wzrostu dużej odmiany Dripleaf, który po zniszczeniu pozostawi swoje bloki (czy raczej liście). Ponadto w migawce gracze mogą usunąć poziom utlenienia miedzi, czy to uderzeniem pioruna, czy też toporkiem. Narzędzie pozwala też zedrzeć wosk, który w końcu można nałożyć jednym kliknięciem – wystarczy użyć plaster miodu na bloku.

Dochodzą do tego drobniejsze nowinki pokroju nowego wyglądu tabliczek oraz zmiany w wydobywaniu ametystu. Dodano też tryb zbierania informacji na temat działania gry na danym komputerze poprzez dziesięciosekundowe nagranie (wywoływane skrótem F3+L). Twórcy ułatwili też tworzenie wybranych bloków z mchem: wystarczy połączyć oba elementy, bez potrzeby mozolnego zbierania lian pod recepturę (aczkolwiek opcja ta wciąż jest dostępna).

Minecraft usuwa błąd po 8 latach w snapshot 21w11a - ilustracja #1

Chętni do eksperymentowania otrzymali kilka ciekawych opcji.

Pomijając powyższe nowinki, snapshot 21w11a to przede wszystkim blisko sto poprawionych błędów. Uwzględnia to rozwiązanie buga z nieodpowiednią teksturą niektórych bloków po przykryciu ich śniegiem. Ten błąd nie zwróciłby większej uwagi, gdyby nie fakt, że pojawił się ponad 8 lat temu. Widać to już po wyjątkowo niskim numerze problemu (MC-1483; drugi najmłodszy z naprawionych błędów to MC-12363), a jego karta na oficjalnej stronie studia Mojang zdradza, że został on zgłoszony 31 października 2012 roku.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody – recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMarian Dyczewski stawia bardzo odważną tezę
Następny artykułUkradł kilka butelek alkoholu, został zatrzymany