A A+ A++
fot. MZD Częstochowa

Przejazd rowerowy przy ul. Wilsona przy zjeździe z al. Al. Jana Pawła II już jest przebudowany, w czerwcu drogowcy wejdą na skrzyżowanie al. Wyzwolenia z ul. Fieldorfa-Nila na Północy. Prac czeka nas jeszcze więcej.

Maciej Hasik: Przebudowa ulicy Sportowej na odcinku od Rutkiewicz do Alei 11 Listopada rozpoczęła się już na dobre. Ponadto plac budowy został przekazany też na ulicy Ostrowskiej, która zostanie przebudowana od ulicy Chochołowskiej do ulicy Pienińskiej. Przebudowywany jest chodnik w ciągu ulicy Zamenhofa, a remontowi poddany został przejazd rowerowy w obrębie ulicą Edisona. Podpisano umowę na przebudowę skrzyżowania ulicy Turystycznej z ulicą Rozdolną.


Jak informuje Maciej Hasik, rzecznik w MZD, zadania przewidują też powstanie innej infrastruktury, która będzie miała wpływ na bezpieczeństwo poruszania się po dzielnicach Częstochowy. Są w tym projekty w ramach budżetu obywatelskiego.

Maciej Hasik: Na ukończeniu są postępowania przetargowe, które pozwolą wyłonić wykonawców przebudowy ulicy Bielskiej od Małopolskiej do krzyżówki Kielecka-Mazowiecka wraz z budową studni odwadniających oraz przebudowę dużego skrzyżowania z dwoma rondami przy Fieldorfa Nila z Aleją Wyzwolenia za pętlą tramwajową na północy. Trwają także inne przetargi, a w przygotowaniu ponadto jest szereg kolejnych projektów, które zostaną poddane procedurze zamówień publicznych w kolejnych tygodniach.

Jak dodaje Maciej Hasik, wkrótce też zapowiadana budowa dodatkowych połączeń lokalnych u zbiegu al. Wojska Polskiego z ulicą Rakowską i Sieroszewskiego. Tutaj plac budowy zostanie przekazany po zakończeniu wszystkich odbiorów końcowych al. Wojska Polskiego.

czytaj także:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDark and Darker znów dostępny na Steam i to za darmo. Są jednak pewne ograniczenia…
Następny artykułSmoki z całego świata w ten weekend w Krakowie!