A A+ A++

1 lipca zaczyna działalność Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Władze Lublina mają ambitne plany. Pasażerów i kierowców wkrótce też czekają zmiany.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego powstaje z połączenia Zarządu Dróg i Mostów oraz Zarządu Transportu Miejskiego. Ta pierwsza jednostka do tej pory odpowiadała za budowę i utrzymanie miejskich ulic. Tu planowano inwestycje i remonty oraz nadzorowano odśnieżanie czy pozimowe sprzątanie miasta. Z kolei ZTM opracowywał rozkłady jazdy autobusów i trolejbusów, zajmował się sprzedażą biletów, a od stycznia zarządzał nowym dworcem autobusowym.

Teraz obie jednostki zostaną połączone. Formalnie stanie się to w poniedziałek 1 lipca. – Przykład dworca metropolitalnego, największej inwestycji ostatnich lat pokazuje, że można, a właściwie trzeba łączyć pewne funkcje. Taki cel przyświeca też naszym działaniom. W nowej unijnej perspektywie większość programów łączy budowę dróg z komponentem transportowym. Nowa jednostka pozwoli lepiej zarządzać projektami w obszarze dróg i transportu zbiorowego – tłumaczy Tomasz Fulara, wiceprezydent Lublina odpowiedzialny za inwestycje i rozwój.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTop10 technologii, które zapewnią najszybsze ROI
Następny artykułNBA: Bridges, Siakam, Caruso – podsumowanie pierwszego tygodnia offseason